Wypadek na przejściu dla pieszych

Funkcjonariusze z Komendy Miejskiej Policji w Słupsku pracowali na miejscu wypadku drogowego, do którego doszło w w Kobylnicy na ul. Szczecińskiej. W wyniku zdarzenia 58-letni mężczyzna w stanie ciężkim został odwieziony do szpitala. Funkcjonariusze ustalają szczegóły i okoliczności tego zdarzenia i apelują o stosowanie się do przepisów ruchu drogowego.

Funkcjonariusze słupskiej komendy pracowali na miejscu wypadku drogowego, do którego doszło ok. godz. 16.30 na przejściu dla pieszych w Kobylnicy. Miejsce zdarzenia zostało zabezpieczone i została udzielona pomoc medyczna. Ze wstępnych ustaleń policjantów wynika, że 27-letnia kierująca pojazdem marki Audi A6, jadąc w kierunku Kobylnicy na prostym odcinku drogi o dwóch pasach, ominęła samochód znajdujący się na prawym pasie ruchu, który zatrzymał się przed przejściem dla pieszych i wjechała na pasy, uderzając w pieszych prowadzących rowery znajdujących się na przejściu. W wyniku zdarzenia 54-letnia kobieta doznała ogólnych potłuczeń, a 58-letni mężczyzna w stanie ciężkim został zabrany do szpitala.

Na miejscu pracowali policjanci z wydziału ruchu drogowego i funkcjonariusze z grupy dochodzeniowo-śledczej. Funkcjonariusze kierowali ruchem, pomagając kierowcom ominąć częściowo zablokowaną drogę. Mundurowi przesłuchiwali świadków, zrobili szkic sytuacyjny, zdjęcia, oględziny i zabezpieczyli ślady. Zebrany materiał dowodowy posłuży śledczym do pozostałych ustaleń na temat okoliczności wypadku.

Policjanci wciąż przypominają kierowcom o obowiązku zachowania szczególnej ostrożności w rejonie przejść dla pieszych. Wyprzedzanie przed pasami bądź omijanie pojazdów, które zatrzymały się, aby przepuścić pieszych, to zachowania, które są przyczyną zdarzeń drogowych. Za wyprzedzanie na przejściach dla pieszych lub bezpośrednio przed przejściem kierowca może zostać ukarany mandatem w wysokości 200 zł i 10 punktami karnymi. Taka sama kara, w tym punkty, grożą za wyprzedzanie na przejazdach dla rowerzystów lub bezpośrednio przed nimi.

Wyprzedzanie innych pojazdów na pasach jest często przyczyną potrąceń pieszych na jezdni. Do takich sytuacji dochodzi także na drogach dwujezdniowych o dwóch pasach ruchu. Niektórzy kierowcy, jadąc jeden obok drugiego, nie monitorują sytuacji na drodze. Wówczas niekiedy dochodzi do złamania przepisu o niewyprzedzaniu na przejściu dla pieszych. Często za tego rodzaju wykroczenia zatrzymywane jest prawo jazdy. Takie zachowania mogą narazić inną osobę na utratę zdrowia, a nawet życia.

Udostępnij:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *