Za znieważenie policjantow

Słupscy policjanci zatrzymali 33-letniego słupszczanina, który podczas prowadzonej interwencji znieważył i naruszył ich nietykalność cielesną. Do zdarzenia doszło wczoraj po godz.16.00 w Słupsku podczas interwencji związanej z nieprawidłowym parkowaniem. Sprawca usłyszał dzisiaj zarzuty. Za przestępstwa wkrótce odpowie przed sądem. Grozi mu do 3 lat więzienia.

Wczoraj ok. godz. 16.15 słupscy policjanci otrzymali informację o nieprawidłowym parkowaniu pojazdu przy jednej z ulic w Słupsku. Na tę interwencję zostali skierowani funkcjonariusze z drogówki. Mundurowi sprawdzili, do kogo należy pojazd i sporządzali stosowną dokumentację. W trakcie wykonywania czynności, podeszła do nich kobieta, która poinformowała, że właścicielem pojazdu jest jej syn. Mężczyzna widział rozmowę matki z funkcjonariuszami i na tę sytuację zareagował agresją. Słupszczanin wyzywał policjantów, krzyczał, odpychał i szarpał ich za mundury.

Na miejsce zdarzenia zostały skierowane dodatkowe patrole policyjne. 33-latek został zatrzymany i umieszczony w radiowozie. Poziom jego agresji narastał. Obezwładniony zaczął kopać w drzwi pojazdu służbowego. Po przewiezieniu do komendy został umieszczony w pomieszczeniu dla osób zatrzymanych.

Dzisiaj usłyszał zarzuty znieważenia funkcjonariuszy, naruszenia ich nietykalności cielesnej i wywierania wpływu na prowadzone czynności. Wkrótce odpowie za przestępstwa. Grozi mu kara do 3 lat więzienia.

Udostępnij:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *