Ekologiczni jak Ustka

Ustkę podobnie jak całe województwo czeka rewolucja ekologiczna. Kurort przygotowuje szereg programów, które mają pomoc mieszkańcom w wymianie nieekologicznych źródeł ciepła.

Wymiana starych kotłów grzewczych na paliwa stałe na nowe ekologiczne wymusza uchwała antysmogowa, którą przyjął Sejmik Województwa Pomorskiego. Aby ułatwić tego typu działania i zminimalizować koszty wymiany Ustka przystąpiła do szeregu programów, dzięki którym będzie można uzyskać dotację na ten cel. Samorządowcy z kurortu przygotowują także specjalne spotkanie dla mieszkańców w tej sprawie.

– My w mieście szukamy wciąż szukamy rozwiązań sposobów, aby naszym mieszkańcom w tym pomóc. Jedną z naszych propozycji jest nawiązanie współpracy z fundacją GlobalECO, która 26 października na godzinę 17:30 zaprasza państwa na webinarium, czyli spotkanie online. Podczas, którego przedstawi informacje o wszelkich dotacjach na fotowoltaikę, zakładanie ekologicznych źródeł ciepła, czy też termomodernizację budynków – mówi Eliza Mordal, rzecznik Urzędu Miasta w Ustce

W najbliższych dniach link do tego spotkania będzie dostępny na stronach Urzędu Miasta w Ustce, a także w mediach społecznościowych samorządu i fundacji GlobalECO.

Wymiana pieców na ekologiczne ma trwać 15 lat. Jednak już teraz usteccy strażnicy miejscy będą kontrolować, czy mieszkańcy nie palą w swoich piecach śmieciami. Za ten proceder można zostać ukaranym mandatem w wysokości 500 zł.

 

Udostępnij:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *