Policjanci rozdają odblaski

W ramach kontynuacji działań związanych z bezpieczną drogą do szkoły policjanci spotkali się z uczniami szkoły podstawowej, z którymi rozmawiali o bezpieczeństwie. Biorąc pod uwagę jesienną aurę i szybciej zapadający zmrok, funkcjonariusze skupili się na przekazywaniu odblasków i omówieniu istoty korzystania z nich.

Funkcjonariusze z Komendy Miejskiej Policji w Słupsku spotkali się z uczniami szkoły podstawowej, z którymi rozmawiali na temat bezpiecznej drogi do szkoły. W rozmowach policjanci zwrócili uwagę na podstawowe zasady bezpieczeństwa i skupili się na omówieniu prawidłowych zachowań na drodze. Uczniowie usłyszeli o tym, jak ważne jest korzystanie z elementów odblaskowych, które otrzymali od mundurowych.

Dzisiejsze odwiedziny najmłodszych były kontynuacją działań słupskich policjantów, którzy z początkiem września wyszli do młodzieży z rozmowami o bezpiecznej drodze do szkoły i bezpiecznym powrocie do domu. Dzieci chętnie sięgały po opaski odblaskowe i zapewniały, że będą one stałym elementem ubrania.

Policjanci przypominają, że bezpieczeństwo jest naszą wspólną sprawą. W okresie jesiennym apelują do pieszych uczestników ruchu drogowego o korzystanie z elementów odblaskowych. Miejmy świadomość tego, że odblask może uchronić nas przed nieszczęśliwym zdarzeniem. Pamiętajmy, że droga widoczności osoby z odblaskiem jest dłuższa nawet o 150 m. Jednocześnie mundurowi przypominają kierowcom o zasadach szczególnej ostrożności i ograniczonego zaufania. Zadbajmy o to, by nasze pociechy były przewożone w fotelikach ochronnych i pamiętajmy o obowiązku korzystania z pasów bezpieczeństwa.

Udostępnij:

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *