Ruszają e-wizyty. Pomorski ZUS czeka na klientów online

ZUS dba o bezpieczeństwo i czas swoich klientów, dlatego wprowadza kolejne udogodnienie. To e-wizyta, czyli wideorozmowa z ekspertem z placówki ZUS.

Fot. MK

Żeby odwiedzić ZUS online, wystarczy komputer lub smartfon z kamerą i mikrofonem. Klient sam wybiera dogodny dla siebie termin i godzinę takiej wizyty.

Podczas e-wizyty eksperci odpowiedzą na pytania z zakresu emerytur i rent, zasiłków, ubezpieczeń     i składek. Na wirtualną wizytę można umówić się w dni robocze w godzinach 9.00-14.30. Może ona trwać nie dłużej niż 20 min.

Wirtualną wizytę można zarezerwować na stronie www.zus.pl. Podczas rezerwacji podajemy swoje dane: imię, nazwisko, numer telefonu, adres e-mail i kod pocztowy miejsca zamieszkania. Trzeba też wybrać obszar merytoryczny e-wizyty, czyli: zasiłki, emerytury i renty, firmy i pracujący, założenie profilu PUE. Docelowo będzie to również doradca ds. ulg i umorzeń.

Dzień przed spotkaniem klient otrzyma na wskazany podczas rejestracji numer telefonu SMS              z przypomnieniem o e-wizycie. Natomiast w dniu e-wizyty, godzinę przed spotkaniem dostanie         e-mail. Po kliknięciu w znajdujący się w mailu link, będzie można połączyć się z pracownikiem ZUS. Jeśli klient będzie chciał uzyskać informacje w konkretnej, indywidualnej sprawie, powinien przygotować dokument tożsamości. Należy go pokazać do kamery podczas e-wizyty.

W e-wizycie może też wziąć udział opiekun faktyczny lub prawny. Wtedy klient powinien zaznaczyć odpowiednią opcję na etapie rezerwacji. Jeżeli klient posiada pełnomocnictwo, które jest zarejestrowane w ZUS, może także odbyć e-wizytę w imieniu swojego mocodawcy.

W Oddziale w Gdańsku nowa usługa będzie dostępna od 29 października, a w Słupsku od                    4 listopada.

Udostępnij:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *