Galeria Twórców Ludowych na finiszu

Systemy wystawiennicze, nowe oświetlenie, specjalnie zaaranżowane wnętrze. Dobiegają końca prace związane z wyposażeniem pomieszczeń świetlicy wiejskiej w Widzinie w związku z realizacją projektu “Sztuka na Poddaszu – Galeria Twórców Ludowych”. Przedsięwzięcie realizowane jest przy udziale środków Województwa Pomorskiego w ramach pomocy finansowej pn. „Aktywne Sołectwo Pomorskie 2020”.

Umowę dotyczącą przyznania środków w wysokości 10 tysięcy złotych parafowano 23 czerwca.

Powstanie Galerii Twórców Ludowych jest kontynuacją wcześniejszej inwestycji realizowanej przez Gminę Kobylnica, jaką była termomodernizacja budynku świetlicy wiejskiej w Widzinie. Jednak tym razem samorząd tworzy tu miejsca do organizacji warsztatów, zajęć edukacyjnych, spotkań, pracy twórczej, integracji kulturowej i kulturalnej mieszkańców Gminy Kobylnica.

Powstaje więc miejsce służące ekspozycji i promocji lokalnej sztuki i jej twórców. Wzbogaci nie tylko ofertę kulturalną, ale również zapewni alternatywny sposobów spędzania wolnego czasu poza domem, w gronie sąsiadów, współmieszkańców. Realizacja projektu jest odpowiedzią na potrzeby zgłoszone przez społeczność lokalną.

Pozyskane przez Gminę Kobylnica dofinansowanie w zakresie małych projektów lokalnych pod nazwą „Aktywne Sołectwo Pomorskie 2020” pozwoliło na zakup systemów galeryjnych i wystawienniczych oraz zakup dedykowanego oświetlenia wraz z montażem. Prace polegające na rewitalizacji i adaptacji poddasza w zmodernizowanym budynku świetlicy wiejskiej w Widzinie rozpoczęły się już po podpisaniu umowy.

Udostępnij:

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *