Na pomoc seniorom w Ustce

Ustka przystąpiła do rządowego programu Wpieraj seniora. Akcja ma na celu pomóc w codziennych czynnościach osoby starsze w związku z sytuacją pandemiczną w Polsce.
Koordynatorem programu Solidarnościowy Korpus Wsparcia Seniorów w Ustce jest Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej. Celem akcji jest pomoc seniorom w okresie pandemii koronawirusa i wspólne działania podejmowane w tym zakresie przez rząd, samorządy, ośrodki pomocy społecznej i wolontariuszy, tak aby przebiegały sprawniej, a osoby starsze uzyskały niezbędną pomoc w trudnym czasie. Zgodnie z założeniem osoby starsze, samotne, znajdujące się w trudnej sytuacji losowej bez możliwości uzyskania pomocy osób z rodziny, sąsiadów, osób bliskich uzyskają niezbędną pomoc w trudnym czasie ze strony wolontariuszy, organizacji pozarządowych, harcerzy oraz ochotniczych straży pożarnych i Wojsk Obrony Terytorialnej.
Każdy senior, który potrzebuje wsparcia powinien zadzwonić na ogólnopolska infolinię  pod numer 22 505 11 11. Infolinia ta czynna od poniedziałku do niedzieli w godzinach od 08:00 do 21:00 i zgłosić tam potrzebę w zakresie zrobienia podstawowych zakupów. Pracownik socjalny skontaktuje się z seniorem i ustali zakres tegoż wsparcia.
Wsparcie przysługuje osobom, które skończyły 70 lat, a w szczególnych przypadkach młodszym.
Wszelkie zakupy realizowane poprzez wolontariuszy są finansowane ze środków osób zainteresowanych. Wolontariusze ani Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej nie ponosi kosztów zrealizowanych zakupów
Udostępnij:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *