Pijani kierowcy, jeden z nich wjechał w dom

Słupscy policjanci wyeliminowali z drogi kolejnych nietrzeźwych kierujących, którzy za kółko wsiedli pod wpływem alkoholu. To mężczyźni w wieku od 24 do 72 lat. Jeden z nich pojazdem wjechał w dom, zniszczył jego elewację i ogrodzenie. Wkrótce wszyscy odpowiedzą za kierowanie w stanie nietrzeźwości. To przestępstwo zagrożone jest karą do 2 lat więzienia. 24-latek dodatkowo odpowie za spowodowanie zdarzenia drogowego.

W miniony weekend słupscy policjanci kilkakrotnie interweniowali wobec osób, które podejrzewali o popełnianie przestępstw i wykroczeń drogowych. Będąc w stanie nietrzeźwości, za kółko pojazdów zdecydowało się wsiąść 3 mężczyzn w wieku od 24 do 72 lat. Wyniki ich badań wskazywały, że w organizmach mają od 1 do ponad 1,5 promila alkoholu.

Kontrole odbywały się w Słupsku, w Ustce i w Kobylnicy. W jednym przypadku nietrzeźwy 24-latek wjechał w dom i uszkodził jego elewację, ogrodzenie i rośliny. Szczęśliwie nikt nie odniósł poważnych obrażeń. Wkrótce wszyscy usłyszą zarzuty kierowania pojazdem w stanie nietrzeźwości, a 24-latek odpowie dodatkowo za spowodowanie zagrożenia bezpieczeństwa w ruchu drogowym. Przestępstwo kierowania pojazdem w stanie nietrzeźwości zagrożone jest karą do 2 lat pozbawienia wolności.

Apelujemy do kierowców o rozsądek na drodze. Piłeś? Nie jedź! Pamiętajmy o tym, że nietrzeźwi kierowcy stwarzają realne zagrożenie dla siebie oraz innych użytkowników dróg. Alkohol jest złym doradcą, znacznie obniża koncentrację oraz zaburza zdolność oceny sytuacji. Swój apel kierujemy też do świadków takiego zachowania. W sytuacji, gdy widzimy osobę nietrzeźwą wsiadającą za kierownicę pojazdu, natychmiast reagujmy i nie dopuśćmy takiej osoby do kierowania! Gdy z różnych powodów nie jesteśmy  w stanie uniemożliwić nietrzeźwemu kierowcy dalszej jazdy, niezwłocznie poinformujmy Policję. Pamiętajmy, że  jeden telefon może uratować czyjeś życie!

Udostępnij:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *