Pociąg do kultury wirtualnie

W wirtualnych przestrzeniach FB Bałtyckiej Galerii Sztuki Współczesnej odbyło się podsumowanie VII edycji plebiscytu „Pociąg do kultury”, który galeria nieprzerwanie realizuje od 2013 roku. VII edycja organizowana była pod patronatem honorowym Marszałka Województwa Pomorskiego, Pomorskiego Kuratora Oświaty, Prezydent Miasta Słupska i Burmistrza Miasta Ustka. 

„Pociąg do kultury” jest plebiscytem skierowanym do wszystkich szkół i przedszkoli na terenie miast Słupsk i Ustka, jego celem jest stworzenie pomostu pomiędzy instytucją kultury, a placówkami oświaty, który stwarza przestrzeń do współpracy, polegającej na zachęceniu grup zorganizowanych, ale także odbiorców indywidualnych do uczestnictwa w działaniach edukacyjnych oferowanych przez BGSW.  W roku szkolnym 2019/2020 w plebiscycie wzięły udział 33 szkoły i przedszkola ze Słupska i Ustki. Do marca 2020 wiele placówek zaangażowało się w konkurs, a tym samym podniosło swoją aktywność kulturalną. Kolejne miesiące stojąc pod znakiem pandemii i wielu ograniczeń z nią związanych, uniemożliwiły korzystanie z oferty BGSW stacjonarnie. Wówczas edukacja i wystawiennictwo zostały przeniesione do sieci.

Placówkom, którym jednak udało się zebrać największą ilość punktów zostaną tradycyjnie przekazane przejściowe statuetki oraz miano „Maszynisty kultury”. Wyniki konkursu plasują się następująco:

W kategorii I – PRZEDSZKOLA z ilością po 31 punktów:

  • ANGLOJĘZYCZNE PRZEDSZKOLE PRYWATNE „ZIELONA DOLINA”

Wyróżnienie w tej kategorii otrzymuje także NIEPUBLICZNE PRZEDSZKOLE „NA WYDMIE” W USTCE, które otrzymało 30 punktów.

W kategorii II – SZKOŁY PODSTAWOWE z ilością 211 punktów:

  • SZKOŁA PODSTAWOWA NR 6 IM. LUDWIKA WARYŃSKIEGO W SŁUPSKU

Wyróżnienie w tej kategorii otrzymuje także SZKOŁA PODSTAWOWA NR 2 IM. KMDRA BOLESŁAWA ROMANOWSKIEGO W USTCE z uzyskaną ilością 165 punktów, za równie wysoką aktywność w lekcjach o sztuce dotyczących wystaw BGSW w CAT Ustka.

W kategorii III – SZKOŁY PONADPODSTAWOWE / UCZELNIE / UTW z ilością 265 punktów:

  • Ustecki Uniwersytet Trzeciego Wieku „Żyj kolorowo”

Wyróżnienie w tej kategorii otrzymuje także I LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCE IM. BOLESŁAWA KRZYWOUSTEGO W SŁUPSKU z ilością 60 punktów, za aktywność na wystawach.

Po za głównymi wygranymi Bałtycka Galeria Sztuki Współczesnej postanowiła przyznać wyróżnienia, tym którzy w szczególny sposób zaangażowali się w działania BGSW.

Wyróżniona została Szkoła Podstawowa nr 2 im. kmdra Bolesława Romanowskiego w Ustce za równie wysoką aktywność w lekcjach o sztuce dotyczących wystaw BGSW w CAT Ustka oraz I LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCE IM. BOLESŁAWA KRZYWOUSTEGO W SŁUPSKU za aktywność na wystawach. Wyróżnienia otrzymali również poszczególni uczniowie, którzy wykazali się największą aktywnością i zaangażowaniem w cyklicznych warsztatach artystycznych w pracowniach fotograficzno-filmowej oraz Rzeźby i ceramiki lub innych wydarzeniach edukacyjnych, w tym wydarzeń wirtualnych:

Hanna Markowicz, Kesja Madej, Maja Nowocińska oraz Natalia Jach z SP 6 w Słupsku; Natalia  Kamińska, Alan Chrobot oraz Róża Chrobot z SP 2 w Słupsku.

A także: Cezary Suwała i Rozalia Szapiel z ZESPÓŁU SZKÓŁ TECHNICZNYCH W SŁUPSKU, Kinga Latos z II LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCE Z ODDZIAŁAMI DWUJĘZYCZNYMI IM. ADAMA MICKIEWICZA W SŁUPSKU, Gabriela Siecińska z LICEUM PLASTYCZNEGO IM. STANISŁAWA IGNACEGO WITKIEWICZA W SŁUPSKU oraz Jagoda Średzińska z Usteckiego Uniwersytetu Trzeciego Wieku „Żyj Kolorowo”.

Zgodnie z obowiązującym regulaminem placówki, które już trzykrotnie byli laureatami w swej kategorii otrzymują na stałe statuetki. Oznacza to, że po VII edycji są to, po VII edycji cztery placówki na stałe otrzymają statuetki Maszynisty Kultury w związku z trzykrotnym zwycięstwem w poprzednich edycjach:

ZESPÓŁ SZKÓŁ TECHNICZNYCH W SŁUPSKU, LICEUM PLASTYCZNE W SŁUPSKU oraz SZKOŁA PODSTAWOWA NR 6 IM. LUDWIKA WARYŃSKIEGO W SŁUPSKU.

Wcześniej statuetki te otrzymało PRZEDSZKOLE MIEJSKIE NR 15 W SŁUPSKU i ZESPÓŁ SZKÓŁ PONADGIMNAZJALNYCH NR 1 IM. NOBILSTÓW POLSKICH W SŁUPSKU

Tegoroczne nagrody dla laureatów plebiscytu i wyróżnionych ufundowali: Miasto Ustka, Miasto Słupsk, „Wodociągi Słupsk” Sp. z o.o., ENGIE EC Słupsk oraz Bałtycka Galeria Sztuki Współczesnej.

Udostępnij:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *