Policja na lekcjach on line

Słupscy policjanci kontynuują spotkania z młodzieżą, które od października br. odbywają się za pomocą Internetu. Taka forma prowadzenia zajęć profilaktycznych podyktowana jest sytuacją związaną z pandemią koronawirusa. Mundurowi omawiają różne zagrożenia, ale głównie skupiają się na tematyce cyberprzestępczości.

Od października br. słupscy policjanci regularnie spotykają się z uczniami szkół podstawowych, z którymi omawiają zagadnienia związane z cyberprzestępczością. W związku z zagrożeniem epidemiologicznym zajęcia prowadzone są zdalnie. Udział funkcjonariuszy w spotkaniach on-line z młodzieżą ma charakter profilaktyczny, a celem jest powtórka z dotychczas prowadzonych przez policjantów tradycyjnych lekcji w klasach.

Odkąd nauka w formie tradycyjnej przeniosła się do domów, słupscy policjanci otrzymali kilka sygnałów świadczących o tym, że uczniowie korzystają z Internetu nie zawsze w odpowiedni sposób i z należytym przeznaczeniem. Okazuje się, że niektóre zachowania młodzieży w sieci są naganne i pomimo interwencji rodziców, nauczycieli, dyrektorów, uczniowie nadal nie wyciągają wniosków, w związku z czym problem nadal pozostaje.

Odpowiedzią funkcjonariuszy z Wydziału Prewencji z Zespołu do Spraw Profilaktyki Społecznej Komendy Miejskiej Policji w Słupsku jest kontynuacja działań profilaktycznych w zakresie cyberzagrożeń. W porozumieniu z dyrektorami szkół policjanci spotykają się wirtualnie z kolejnymi grupami uczniów, których informują o konsekwencjach prawnych z tytułu popełnienia czynu karalnego oraz prezentowania zachowań świadczących o demoralizacji. Podczas zajęć policjanci szeroko omawiają wybrane artykuły z ustawy o postępowaniu w sprawach nieletnich i zachęcają uczniów do korzystania z Internetu w sposób zgodny z jego przeznaczeniem.

W tym tygodniu lekcje zostały przeprowadzone w SP Jezierzyce i SP Wrzeście. W celu zaplanowania kolejnych spotkań policjanci zapraszają do kontaktu z sierż. szt. Jakubem Bagińskim z Zespołu Profilaktyki Społecznej Wydziału Prewencji Komendy Miejskiej Policji w Słupsku pod nr tel. 47 74 20 145.

Udostępnij:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *