Policja rozdaje maseczki

Kolejne maseczki trafiły do mieszkańców powiatu słupskiego. To efekt stale powtarzanych policyjnych działań profilaktycznych ukierunkowanych na ograniczenie rozprzestrzeniania się koronawirusa. Ostatnio mundurowi przekazali środki ochrony osobistej mieszkańcom Redzikowa. W trakcie działań policjanci przypominali o obowiązujących obostrzeniach i informowali o istocie stosowania środków ochrony osobistej.

Od początku pandemii koronawirusa funkcjonariusze z Komendy Miejskiej Policji w Słupsku przeprowadzili niezliczoną ilość akcji profilaktycznych ukierunkowanych na zapobieganie i ograniczenie rozprzestrzeniania się choroby Covid-19. Mundurowi głównie przekazywali mieszkańcom środki ochrony osobistej i informowali o zagrożeniu, o wszystkich zmianach w przepisach, o obowiązujących obostrzeniach i zaleceniach sanitarnych. Kolejną grupą, do jakiej wczoraj dotarli mundurowi byli mieszkańcy Redzikowa. Napotkane tam osoby otrzymały maseczki ochronne pozyskane na ten cel ze Starostwa Powiatowego w Słupsku.

Spotkania z mieszkańcami stworzyły kolejną okazję do rozmów na temat panującej sytuacji epidemiologicznej i związanych z nią zagrożeń. Funkcjonariusze informowali swoich rozmówców o istocie zakrywania ust i nosa oraz częstego mycia i dezynfekowania rąk. Policjanci przypominali też o tym, że każdy z nas ma realny wpływ na bezpieczeństwo, zaznaczając, że ono też zależy od naszej dyscypliny i ostrożności. Apelowali o stosowanie się do wszystkich wprowadzonych ograniczeń, zaleceń i przepisów sanitarnych.

Pamiętajmy, że bezpieczeństwo jest naszą wspólną sprawą. Wszystkie ograniczenia i obostrzenia mają na celu ochronę naszego życia i zdrowia. W trosce o bezpieczeństwo nas wszystkich bądźmy odpowiedzialni i stosujmy się do zaleceń sanitarnych.

Udostępnij:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *