Honorowe nagrody w Ustce

Znamy nazwiska osób wyróżnionych Honorową Nagrodą pod Patronatem Burmistrza! Jacek Łepkowski został Ambasadorem Miasta Ustka 2019, a Mieczysław Nycz Ustczaninem Roku 2019.

Kapituła Honorowych Nagród, w której zasiadają przedstawiciele różnych środowisk usteckich, nominowała do ubiegania się o wyróżnienia czterech kandydatów na Ambasadora i sześciu kandydatów na Ustczanina Roku. Kandydatury zgłaszali wcześniej mieszkańcy, instytucje oraz stowarzyszenia. Wręczenia nominacji i statuetek zwycięzcom dokonali wspólnie Przewodniczący Rady Miasta Jacek Maniszewski, p.o. Burmistrza Bartosz Gwóźdź – Sproketowski oraz Przewodniczący Kapituły Honorowych Nagród Jacek Traczyk. Obie uroczystości odbyły się w środę, 16 grudnia 2020 r., w Urzędzie Miasta.

Gratulujemy Wam i jesteśmy z Was dumni! Chcielibyśmy wręczać wyróżnienia w obecności ustczan, wśród braw i aplauzu, jednak sytuacja epidemiczna nam na to nie pozwala. Z całego serca dziękujemy za Wasze zaangażowanie i liczymy, że nadal będziecie działać w naszym mieście – mówił Bartosz Gwóźdź – Sproketowski.

Kim są nagrodzeni?

JACEK ŁEPKOWSKI – poprzez swoje działania promuje nasze miasto, jego tradycje, kulturę, miejskie organizacje i instytucje. Ma ogromne zasługi w promowaniu sukcesów uczniów Zespołu Szkół Ogólnokształcących i Technicznych w Ustce, poprzez działania, które realizuje jako nauczyciel i pasjonat filmu. Jest pomysłodawcą i nieprzerwanie od 17 lat organizatorem Usteckiego Festiwalu Filmów Amatorskich UFF(o)A, który jest wydarzeniem kulturalnym o zasięgu ogólnopolskim. Jako nauczyciel koordynuje udział uczniów usteckiej szkoły w programie Erasmus +. Dzięki realizowanym projektom młodzież regularnie uczestniczy w stażach zawodowych w Hiszpanii i Niemczech i podczas każdego wyjazdu młodzież czynnie promuje Ustkę, ukazując walory turystyczne i przyrodnicze naszego miasta. Zbudował markę staży branżowych pod nazwą „Na fali praktyk do sukcesu” – nawiązując w ten sposób do hasła promocyjnego Ustki.

MIECZYSŁAW NYCZ – mieszka w Ustce od urodzenia. Od 1973 roku członek PTTK, dzielący się swoją pasją z innymi. Miłośnik turystyki rowerowej – z tego zamiłowania w 1994 roku powołał wraz z przyjaciółmi Klub Turystyki Rowerowej „Bezkres”, będący dziś częścią Stowarzyszenia Turystyczno-Sportowego Ustka. Świetny organizator, umiejący porwać i zaangażować do aktywności ludzi w różnym wieku: dzieci, rodziców, seniorów. Nieprzerwanie od wielu lat promuje walory turystyczne naszego Miasta organizując rajdy rowerowe i wycieczki piesze. Wspiera wydarzenia miejskie zapewniając wolontariuszy. W 1999 roku uhonorowany tytułem Ambasadora Miasta. Doceniany także poza nią, w 2007 roku otrzymał odznakę „Zasłużony dla turystyki” podczas Światowego Dnia Turystyki w 2007 roku.

Kapituła Honorowych Nagród, spośród zgłoszonych przez mieszkańców kandydatów, nominowała do ubiegania się o honorowe wyróżnienia następujące osoby:

– do Honorowej Nagrody pod patronatem Burmistrza „Ambasador Miasta Ustka 2019”

  • Jacek Łepkowski – organizator Usteckiego Festiwalu Filmów Amatorskich UFF(o)A o zasięgu ogólnopolskim. Nauczyciel zaangażowany w międzynarodową wymianę młodzieży.
  • Klaudia Regin – reprezentantka Ustki w rzucie oszczepem, wielokrotna reprezentantka Polski. Reprezentując Ustkę zdobyła tytuł Mistrzyni Świata Juniorów w rzucie oszczepem.
  • Społeczne Gimnazjum UTO – Uczniowie tej szkoły zdobywali wyróżnienia na konkursach wojewódzkich i ogólnopolskich, będąc wspaniałą wizytówką Ustki. Szkoła stworzyła solidną markę, jest synonimem sukcesu.
  • Damian Nowak – Prezes KTK Nurt, organizator wielu spływów i propagator turystyki kajakowej na terenie miasta i regionu. Rozwija świadomość ekologiczną.\

– do Honorowej Nagrody pod patronatem Burmistrza „Ustczanin Roku 2019”:

  • Ewa Wrześniak – wiceprezes i trener Stowarzyszenia Sympatyków Piłki Ręcznej „Szczypiorniak – Ustka”, przyczyniła się do znaczącego rozwoju klubu, osiągając z nim najlepsze wyniki w dotychczasowej historii. Współpracuje przy organizacji licznych imprez sportowych.
  • Jadwiga i Jacek Maniszewscy – zaangażowani od lat w organizację Moto-festynu Charytatywnego, w trakcie którego trwa zbiórka pieniędzy na rzecz chorego dziecka. Organizatorzy rajdów samochodowych. Aktywizują mieszkańców do niesienia pomocy.
  • Dariusz Wierzchowski– kucharz reprezentujący Hotel Grand Lubicz i Ustkę w konkursach kulinarnych, laureat wielu z nich. Prowadzi blog kulinarny na Instagramie gdzie promuje Ustkę oraz kanał kulinarny na Youtube. Prowadzi warsztaty i szkolenia kulinarne.
  • Zdzisław Górecki – przedsiębiorca zmieniający oblicze usteckiej promenady. Mocno angażuje się w sprawy promocyjne miasta. Wzór determinacji, pracowitości i zaangażowania.
  • Damian Nowak – Prezes KTK Nurt, organizator wielu spływów i propagator turystyki kajakowej na terenie miasta i regionu. Rozwija świadomość ekologiczną
  • Mieczysław Nycz – prezes STS Ustka, świetny organizator, promujący walory Ustki. Angażuje różne grupy społeczne do czynnego spędzania czasu, organizuje rajdy i wycieczki. Wspiera wydarzenia poprzez organizację wolontariuszy.

Przypomnijmy, że tytuł Ambasadora Miasta Ustka wręczany jest od 1998 roku osobom, które popularyzują Ustkę w kraju i za granicą. Natomiast wyróżnienie Ustczanin Roku wręczane jest po raz drugi – nagrodę tę zaproponował zmarły w tym roku burmistrz Jacek Graczyk.  Mogą otrzymać je osoby będące autorami wniosków, koncepcji oraz inicjatyw, które mają wpływ na rozwój miasta i aktywność jego mieszkańców. Wyróżnienia otrzymuje się za rok poprzedni i lata wcześniejsze. Ubiegłoroczni laureaci to Mirosław Wawrowski – Ambasador Miasta Ustka oraz Radosław Szreder – Ustczanin Roku.

 

Udostępnij:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *