Mandaty za brak maseczek

Funkcjonariusze słupskiej komendy kolejny raz prowadzili intensywne działania na rzecz walki z rozprzestrzenianiem się choroby Covid-19. W miniony weekend wspólnie z pracownikami inspekcji sanitarnej sprawdzili, jak do obostrzeń stosują się klienci i pracownicy punktów handlowych. W sumie skontrolowali ich ponad 70, nałożyli 17 mandatów karnych i sporządzili 2 wnioski o ukaranie do sądu.

W miniony weekend funkcjonariusze słupskiej komendy prowadzili kolejne działania, poświęcone zapobieganiu rozprzestrzeniania się koronawirusa. Kontroli podlegały głównie galerie, sklepy wielkopowierzchniowe i osiedlowe. Mundurowi wraz z pracownikami inspekcji sanitarnej sprawdzili ponad 70 punktów handlowych.

Wyniki kontroli pokazują, że zdecydowana większość zakupowiczów stosowała się do obostrzeń. Okazuje się też, że rygor sanitarny w punktach handlowych jest ściśle przestrzegany i kontrolowany przez pracowników, co z pewnością wpływa też na odpowiedzialne zachowania klientów, a to z kolei przekłada się na mniejszą ilość interwencji podejmowanych przez policjantów. W sumie w związku z nieprzestrzeganiem przepisów sanitarnych w galeriach, sklepach wielkopowierzchniowych i osiedlowych mundurowi nałożyli 17 mandatów karnych i sporządzili 2 wnioski o ukaranie do sądu.

Biorąc jednak pod lupę wszystkie interwencje, jakie w miniony weekend na rzecz walki z koronawirusem przeprowadzili słupscy policjanci, liczby są znacznie większe. W sumie mundurowi interweniowali w ponad 100 przypadkach, z czego 94 osób ukarali mandatami, sporządzili 5 wniosków o ukaranie do sądu i pouczyli 2 osoby.

Policjanci po raz kolejny apelują o rozsądek i odpowiedzialność i zapowiadają utrzymanie wysokiego poziomu sprawdzeń i kontroli na rzecz zapobiegania rozprzestrzeniania się koronawirusa.

Udostępnij:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *