Nagrody za najlepsze świąteczne ozdoby

Samorządowcy z Ustki zapraszają mieszkańców do udziału w konkursie na najpiękniej przystrojony świątecznie dom, balkon. Dla zwycięzców nagrody finansowe – w tym roku zwiększyliśmy ich wartość!

 

Do konkursu „Iluminacje świąteczne Ustka 2020” zakwalifikowane będą nieruchomości, balkony, loggie ozdobione w okresie od 19 grudnia 2020 roku do 6 stycznia 2021 roku. Pierwsza nagroda to 1500 zł, druga 800 zł, a trzecia 400 zł.

Oceny iluminacji dokona komisja konkursowa, ale zachęcamy do zgłoszeń samodzielnych. Wystarczy wypełnić formularz i przesłać go na adres: gosp.przestrzenna@um.ustka.pl. Druki dostępne są także w Biurze Obsługi Urzędu Miasta. Zgłoszenia przyjmowane są do 28 grudnia br.

Jak czytamy w Regulaminie Konkursu, jego celem jest pobudzenie aktywności mieszkańców do działań na rzecz zwiększenia atrakcyjności przestrzeni miasta poprzez jej dekorację iluminacjami w okresie świątecznym oraz kultywowania tradycji świątecznych.

Miasto każdego roku wzbogaca iluminacje w przestrzeni miejskiej. Tegorocznym hitem są niewątpliwie renifery, które pojawiły się na skwerze przy ulicy Wyszyńskiego. Jednak w budowaniu świątecznego nastroju w Ustce bardzo istotny jest także udział naszych mieszkańców.

W roku 2020 zmieniamy trochę reguły konkursu i stawiamy przede wszystkim właśnie na udział ustczan. Ocena dekoracji zostanie w dwóch kategoriach:

 

  • Kategoria „A” – nieruchomości lub obiekty w zabudowie jednorodzinnej;
  • Kategoria „B” – balkony, loggie, wnęki balkonowe w zabudowie wielorodzinnej;

 

Ocena iluminacji nastąpi do dnia 20 stycznia nowego roku, a wręczenie nagród nastąpi najpóźniej w marcu 2021 w terminie podanym na stronie internetowej Urzędu Miasta Ustka. Konkurs przeprowadzany jest przez Urząd Miasta Ustka, Wydział Gospodarki Przestrzennej. Osoba do kontaktu: Marta Mokijewska, e-mail: mmokijewska@um.ustka.pl, te;. 59 8154 320

Udostępnij:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *