Nowa spółka miejska w Ustce

W Ustce działa nowa spółka miejska. Prezesem Ośrodka Sportu i Rozwoju sp. z o.o. został jego dotychczasowy dyrektor Radosław Szreder.

Nowa spółka została powołana na mocy uchwały Rady Miasta z dnia 5 czerwca. Swoją działalność Spółka Komunalna: Ośrodek Sportu i Rozwoju sp. z o.o. rozpoczęła 17 grudnia. Spółka powstała na bazie likwidowanego zakładu budżetowego tj. Ośrodka Sportu i Rekreacji w Ustce. Prace nad jej utworzeniem trwały od kilku miesięcy. Zwieńczeniem tego procesu jest podpisany przez p.o. Burmistrza Miasta Ustka Bartosza Gwóźdź-Sproketowskiego akt założycielski. Podpisu dokonano w Kancelarii Notarialnej Pawła Dworczyńskiego.

Spółka będzie wykonywała będzie zadania własne gminy o charakterze użyteczności publicznej, których celem jest zaspakajanie bieżących potrzeb naszych mieszkańców. W tym zakresie nic się nie zmienia, będzie to funkcjonowało tak jak do tej pory funkcjonował Ośrodek Sportu i Rekreacji. Spółka wpisuje się w trend ewolucyjny na terenie Ośrodka Sportu i Rekreacji.

Powstała spółka będzie kontynuowała działania Ośrodka Sportu i Rekreacji oraz realizowała inwestycje na obiektach sportowych. Pełna działalność rozpocznie się z dniem jej rejestracji w Krajowym Rejestrze Sądowym.

 
Udostępnij:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *