Pijani na drodze

Słupscy policjanci 6-krotnie interweniowali wobec osób, które kierowały pojazdami pod wpływem alkoholu oraz środków działających podobnie. W jednym przypadku zainterweniował 19-letni mężczyzna i jego partnerka. Wkrótce wszyscy odpowiedzą za zachowania niezgodne z prawem. Grozi im kara pozbawienia wolności, aresztu i grzywny.

W miniony weekend słupscy policjanci kilkakrotnie interweniowali wobec osób, które podejrzewali o popełnianie przestępstw i wykroczeń drogowych. Kontrole odbywały się w Słupsku i na terenie powiatu słupskiego. Funkcjonariusze uniemożliwili dalszą jazdę 3 osobom będącym w stanie po użyciu środków działających podobnie do alkoholu i 3 nietrzeźwym kierującym. W jednym z tych przypadków interwencja rozpoczęła się od obywatelskiego ujęcia.

Dzięki postawie 19-latków dalszej jazdy nie mógł kontynuować 35-letni obywatel Ukrainy, który od ul. Gdyńskiej jechał całą szerokością jezdni.  To zachowanie wzbudziło podejrzenia kobiety i mężczyzny, którzy na wysokości ul. Szczecińskiej uniemożliwili dalszą jazdę kierującemu oplem i poinformowali policjantów.

Wkrótce wszyscy staną przed sądem i odpowiedzą za przestępstwa i wykroczenia. Nietrzeźwym kierującym grozi kara do 2 lat pozbawienia wolności, a kierujący pod wpływem środka działającego podobnie do alkoholu muszą liczyć się z grzywną i orzeczeniem zakazu prowadzenia pojazdów.

Apelujemy do kierowców o rozsądek na drodze. Kierujący pod wpływem alkoholu i środków działających podobnie stwarzają realne zagrożenie dla siebie oraz innych użytkowników dróg. Stan odurzenia znacznie obniża koncentrację oraz zaburza zdolność oceny sytuacji. Swój apel kierujemy też do świadków. W sytuacji, gdy widzimy podejrzane niebezpieczne zachowanie na drodze, natychmiast reagujmy i kiedy jest to możliwe, nie pozwólmy na dalsze kierowanie. Gdy nie jesteśmy  w stanie uniemożliwić kierującemu dalszej jazdy, niezwłocznie poinformujmy Policję. Pamiętajmy, że  jeden telefon może uratować czyjeś życie!

Udostępnij:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *