Sprzęt dla słupskiej kardiologii

Mikołaj okazał się hojny dla pracowników i pacjentów Oddziału Kardiologicznego Wojewódzkiego Szpitala Specjalistycznego w Słupsku. Tuz przed świętami oddział wzbogacił się o dwa nowoczesne urządzenia.

Do pracowni Elektrofizjologii/Pracowni Urządzeń Wszczepialnych Serca dotarł nowy aparat RTG z ramieniem „C”, a Pracownia Echokardiografii Oddziału Kardiologicznego wzbogaciła się o nowy echokardiograf. Wymienione zakupy możliwe były dzięki temu, że słupskiemu szpitalowi udało się pozyskać pieniądze z zewnętrznych źródeł. Oddział Kardiologiczny otrzymał dofinansowanie Ministerstwa Zdrowia w ramach Programu Profilaktyki Leczenia Chorób Układu Sercowo-Naczyniowego Polkard na lata 2017 – 2020 w zakresie zadania: Doposażenie w Aparaty RTG z Ramieniem „C” Celem Umożliwienia Udzielania Świadczeń z Zakresu Chirurgii Naczyniowej i Leczenia Chorych z Zaburzeniami Rytmu Serca w roku 2020. Zdobycie dofinansowania z tego źródła pozwoliło na zakup nowoczesnego aparatu Cios Alpha Siemens. Koszt zakupu pokryło Ministerstwo Zdrowia w wysokości 750 00,00 zł, pozostałe 165 260,74 zł zostało sfinansowane ze środków własnych Szpitala (łączny koszt zakupy – 915 260,74 zł).

– Nowoczesny sprzęt radiologiczny zastąpi ramię „C” starej generacji w Pracowni Elektrofizjologii/Pracowni Urządzeń Wszczepialnych Serca – mówi dr Damian Sendrowski, koordynator Oddziału Kardiologicznego Wojewódzkiego Szpitala Specjalistycznego w Słupsku. – Zwiększy to bezpieczeństwo i skuteczność zabiegów, poprawi ochronę radiologiczną operowanego Pacjenta i Personelu, a dzięki lepszemu i dokładniejszemu obrazowaniu pozwoli na skrócenie czasu zabiegu oraz dalsze poszerzenie rodzajów wykonywanych zabiegów – dodaje dr Sendrowski.

Zespół Oddziału Kardiologicznego cieszy się także z dofinansowania w wysokości 499 230 zł przyznanego przez Marszałka Województwa Pomorskiego na zakup zaawansowanego technicznie nowego echokardiografu Vivid® S7ON GE z najwyższej klasy głowicą przezprzełykową 4D oraz głowicą wewnątrzsercową ICE wraz z pełnym oprogramowaniem do automatycznej analizy funkcji skurczowej lewej komory oraz kompleksowej trójwymiarowej oceny aparatu zastawkowego. – Aparat umożliwia wielopłaszczyznowe obrazowanie wad serca w ramach kwalifikacji do złożonych operacji kardiochirurgicznych oraz inwazyjną ocenę struktur serca w trakcie wykonywania skomplikowanych zabiegów w Pracowni Elektrofizjologii lub Pracowni Hemodynamicznej – wyjaśnia dr Damian Sendrowski.

Dzięki pozyskanemu nowemu sprzętowi Oddział Kardiologiczny Wojewódzkiego Szpitala Specjalistycznego w Słupsku należy do najlepiej wyposażonych ośrodków tego typu w regionie.

Udostępnij:

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *