Święta na drogach regionu słupskiego

84 kontrole w związku z przekroczeniem prędkości, 15 zdarzeń drogowych i 4 nietrzeźwych kierujących- to bilans pracy słupskich policjantów, którzy w okresie świątecznym szczególnym nadzorem objęli ruch drogowy. Mundurowi apelują o rozsądek i odpowiedzialność na drodze.

Podczas kontroli jakie miały miejsce w okresie minionych świąt, w ręce policjantów wpadło 4 kierowców, którzy wsiedli za kółko swoich pojazdów, mając w wydychanym powietrzu od ponad 1 do ponad 2 promili alkoholu. W tym okresie policjanci ruchu drogowego zatrzymali do kontroli 84 kierowców, którzy popełnili wykroczenia w zakresie niestosowania się do obowiązującej prędkości. Ponadto funkcjonariusze pracowali na miejscu 15 zdarzeń drogowych. W wyniku jednego z nich, śmierć poniósł 80-letni mężczyzna.

Szczegóły i okoliczności wypadku są szczegółowo wyjaśniane przez śledczych. Sprawcy kolizji i pozostałych wykroczeń odpowiedzieli za nie na miejscu. Ci, którzy wsiedli za kółko, będąc w stanie nietrzeźwości, wkrótce odpowiedzą przed sądem. Grozi im kara do 2 lat więzienia.

Policjanci stale apelują o rozsądek na drodze. Alkohol, pośpiech, brawura, rozkojarzenie – to wszystko prowadzi do zagrożenia bezpieczeństwa w ruchu drogowym. Pamiętajmy, że przestrzeganie przepisów jest kluczem do bezpiecznych wyjazdów z domu i powrotów do niego. Na drodze bądźmy odpowiedzialni i stosujmy się do obowiązujących zasad, nakazów, zakazów i ograniczeń.

Udostępnij:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *