Trefny spirytus przechwycili policjanci

Funkcjonariusze z Komendy Miejskiej Policji w Słupsku zabezpieczyli blisko 600 litrów alkoholu bez polskich znaków akcyzy. Notowany już wcześniej za przestępstwa akcyzowe 53-latek ukrywał go w garażu i naraził Skarb Państwa na straty w wysokości ok. 33 tys.zł. To przestępstwo zagrożone jest karą do 3 lat więzienia.

Policjanci z Wydziału do Walki z Przestępczością Gospodarczą Komendy Miejskiej Policji w Słupsku ustalili, że w jednym z garaży na terenie Słupska przechowywany jest alkohol. Mundurowi podejrzewali, że związek z tą sprawą ma 53-latek notowany wcześniej do przestępstw akcyzowych. Zaangażowanie policjantów operacyjnych i ich szeroko zakrojone działania doprowadziły do zabezpieczenia alkoholu i przesłuchania mężczyzny.

Okazało się, że w garażu było 115 karnistrów o pojemności 5 litrów każdy. Wszystkie wypełnione były alkoholem i nie zawierały znaków akcyzy. Ze wstępnych ustaleń funkcjonariuszy wynika, że w karnistrach było 575 litrów spirytusu, co wygenerowało narażenie na uszczuplenie Skarbu Państwa na kwotę ok. 33 tys.zł. Zabezpieczony towar trafi do laboratorium, gdzie zostanie poddany ekspertyzie.

Postępowanie prowadzone jest w kierunku art.65 par. 1 kodeksu karnego skarbowego, przestępstwa zagrożonego karą do 3 lat pozbawienia wolności. Jeżeli badanie potwierdzi, że zabezpieczone karnistry zawierają spirytus, 53-latek usłyszy zarzuty.

Udostępnij:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *