Wypadek i osmiem kolizji w Słupsku

Nieustąpienie pierwszeństwa, niezachowanie bezpiecznej odległości, wtargnięcie na przejście dla pieszych, brak odpowiedniego zabezpieczenia pojazdów – to zachowania, które przyczyniły się do wystąpienia wypadku i 8 kolizji, które wydarzyły się wczoraj w Słupsku. Na miejscach wszystkich zdarzeń pracowali słupscy policjanci, którzy apelują o ostrożność i uwagę na drodze.

Wczoraj słupscy policjanci odnotowali 9 zgłoszeń dotyczących zdarzeń drogowych, do których kolejno dochodziło w naszym mieście. Do każdego zdarzenia dyżurny wysyłał funkcjonariuszy ruchu drogowego, którzy ustalili, że najczęściej popełniane błędy, jakie wczoraj doprowadziły do zagrożeń na drodze to nieustąpienie pierwszeństwa przejazdu, niezachowanie bezpiecznej odległości, niewłaściwe zabezpieczenie pojazdu i wtargnięcie na przejście dla pieszych z telefonem w ręku wprost pod jadący samochód.

Pierwsze zdarzenie zakwalifikowane jako wypadek drogowy miało miejsce przed południem przy ul. Westerplatte, gdzie jak wstępnie ustalili policjanci, 27-letni kierujący pojazdem dostawczym nie ustąpił pierwszeństwa 35-letniemu motorowerzyście, który z obrażeniami został przewieziony do szpitala.

Kolejne 4 kolizje wydarzyły się z powodu nieustąpienia pierwszeństwa i niezachowania bezpiecznej odległości od poprzedzającego pojazdu.

Następne niebezpieczne zdarzenie, tym razem szczęśliwie zakończone bez obrażeń ciała miało miejsce ok. godz. 17.00 na przejściu dla pieszych przy ul. Wolności, na które jak się okazało, wprost pod jadący pojazd marki VW Transporter wtargnął 12-letni chłopiec, którego uwagę prawdopodobnie odwrócił telefon komórkowy, z którego korzystał na drodze.

Wyniki pracy funkcjonariuszy pokazują, że użytkownicy pojazdów nie przestali popełniać błędów związanych z odpowiednim zabezpieczeniem zaparkowanych samochodów. Okazuje się, że wczoraj 3 pojazdy samoistnie stoczyły się z miejsc parkingowych i uszkodziły inne samochody. W tych przypadkach właściciele pojazdów ponieśli jedynie straty materialne, których też można było uniknąć, dbając o stan techniczny i odpowiednie zabezpieczenia pojazdów.

Funkcjonariusze apelują o większą uwagę zarówno do kierowców, jak i pieszych. Pamiętajmy, że podczas korzystania z drogi cała nasza uwaga powinna skupiać się na niej. Korzystanie z telefonu komórkowego zarówno podczas jazdy samochodem, jak i korzystania z przejść dla pieszych stanowi zagrożenie dla wszystkich uczestników ruchu drogowego. Bądźmy ostrożni, stosujmy się do znaków drogowych, zwracajmy uwagę na prawidłowe parkowanie i stale dbajmy o stan techniczny pojazdów.

Udostępnij:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *