Bezdomni z ofertą pomocy

Słupscy policjanci prowadzili wzmożone kontrole środowisk osób bezdomnych. W trakcie spotkań mundurowi informowali o możliwości spędzenia zimy w schronisku oraz wskazywali miejsca, gdzie potrzebujący mogą otrzymać ciepłą odzież i posiłek. Jednocześnie funkcjonariusze apelują do mieszkańców o przekazywanie informacji na temat widzianych zagrożeń dotyczących osób bezdomnych.

Okres zimowy to czas, kiedy szczególną uwagę musimy skierować na osoby bezdomne. Niskie temperatury stanowią zagrożenie dla zdrowia i życia tych osób, a kilka godzin spędzonych na mrozie niesie za sobą ryzyko tragicznych skutków. Dlatego wzorem poprzednich lat, policjanci sprawdzają i kontrolują miejsca, w których osoby bezdomne szukają schronienia przed zimnem. Mundurowi przeprowadzili kolejne wzmożone działania w tym zakresie.

W trakcie prowadzonych działań funkcjonariusze oferowali pomoc każdemu, kto jej potrzebuje. Mundurowi przeprowadzali wywiady środowiskowe, przestrzegali o zagrożeniach wynikających ze spadku temperatur i wskazywali adresy instytucji pomocowych. Sprawdzenia miejsc, gdzie przebywają osoby bezdomne, odbywały się nie tylko wczoraj, bo mają miejsce podczas codziennych patroli.

Policjanci apelują, by nie pozostawać obojętnym na cudzą krzywdę! Każdy z nas może pomóc bezdomnym. Pamiętajmy, aby nie przechodzić obojętnie obok osoby potrzebującej pomocy. W każdym przypadku, gdy zauważymy leżącego na ziemi człowieka, poinformujmy o tym policję. Kilkustopniowy mróz może okazać się zabójczy, a jeden telefon na numer alarmowy 112 może uratować komuś życie.

Udostępnij:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *