Dwa dni na zwolnienie ze składek

Tylko do 15 stycznia prowadzący hotele i podobne obiekty zakwaterowania, a także organizatorzy turystyki mogą wnioskować do Zakładu Ubezpieczeń Społecznych o zwolnienie z obowiązku opłacania składek za lipiec, sierpień i wrzesień 2020 r.

Fot. MK

Tarcza 6.0 rozszerzyła możliwość zwolnienia ze składek za lipiec, sierpień i wrzesień ubiegłego roku na kolejnych przedsiębiorców. Warunkiem jest m.in. spadek przychodu o 75 proc. za pierwszy miesiąc objęty wnioskiem w stosunku do tego samego miesiąca ubiegłego roku. Od 30 grudnia 2020 r. do 15 stycznia 2021 r. wnioski w tej sprawie mogą składać przedsiębiorcy prowadzący działalność hotele i podobne obiekty zakwaterowania, a także organizatorzy turystyki. Wszystkie wnioski  o zwolnienia ze składek należy przesyłać przez Platformę Usług Elektronicznych ZUS.

Zwolnienie obejmuje także składki opłacone. Jeśli przedsiębiorca opłacił je wcześniej to uzyska zwrot nadpłaty, może też ją przeznaczyć na poczet przyszłych składek.

Od 30 grudnia przedsiębiorcy mogą również ubiegać się o zwolnienie z opłacania składek za listopad 2020 r. w ramach Tarczy antykryzysowej 6.0. W tym przypadku wnioski można składać do końca stycznia 2021 r.. Szczegółowe informacje o warunkach wsparcia z Tarczy Antykryzysowej 6.0, terminach składania wniosków i konkretnych kodach PKD, które kwalifikują do skorzystania z pomocy, są dostępne na stronie internetowej www.zus.pl.

 

Udostępnij:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *