Mandaty na Nowy Rok – policja podsumowuje

Ponad 300 kontroli pojazdów, 3 nietrzeźwych kierujących, 13 kolizji i 71 mandatów karnych za przekroczenie prędkości-to bilans pracy policjantów z okresu sylwestrowo-noworocznego i minionego weekendu na drogach Słupska i powiatu. W zakresie stosowania się do obowiązujących obostrzeń mundurowi ukarali 76 osób z powodu niezasłaniania ust i nosa.

W minionym okresie sylwestrowo noworocznym policjanci słupskiej drogówki skontrolowali 352 samochody, wyeliminowali z drogi 3 nietrzeźwych kierujących, pracowali przy 13 zdarzeniach drogowych i nałożyli 71 mandatów w związku z przekroczeniem prędkości. Szczęśliwie nie doszło do poważnych zdarzeń drogowych.

Od początku pandemii policjanci angażują się w pracę na rzecz zapobiegania rozprzestrzeniania się koronawirusa. W okresie sylwestrowo-noworocznym z minionym weekendem włącznie, mundurowi nie stwierdzili nieprawidłowości podczas kontroli ponad 100 punktów handlowych, ponad 30 klubów fitness i ponad 400 osób będących na kwarantannie. W związku z niezasłanianiem ust i nosa funkcjonariusze ukarali 76 osób.

W trosce o bezpieczeństwo nas wszystkich policjanci zapowiadają kontynuację swoich dotychczasowych działań prowadzonych zarówno na drodze, jak i w związku z potrzebą zapobiegania rozprzestrzeniania się koronawirusa. Jednocześnie mundurowi apelują o rozsądek i odpowiedzialność, co zarówno za kierownicą, jak i w zakresie przestrzegania przepisów sanitarnych jest kluczem do spędzenia nowego roku w bezpieczny sposób.

Udostępnij:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *