W Ustce dowiozą na szczepienie

Ustecki samorząd uruchamia darmowy transport dla osób potrzebujących na szczepienia. Uruchomiony został także specjalny telefon, dzięki któremu można umówić się na podwiezienie do punktu szczepień.

In this photo illustration, a scientist wearing a respirator and gloves holds a syringe and a vial labelled 'Covid-19 vaccine’. (Photo by Igor Golovniov / SOPA Images/Sipa USA)

Od kilku dni seniorzy w wieku 80 plus mogą umawiać się na szczepienia przeciwko covid 19. Niebawem będzie możliwość zapisywania się na szczepienia dla pozostałych grup wiekowych. Z myślą o tych, którzy sami nie mogą dotrzeć do punktu szczepień miasto przygotowało bezpłatny transport. Osoby, które mają już wyznaczony termin szczepienia, a są niepełnosprawne lub mają trudności w samodzielnym dotarciu do punktu szczepień mogą skorzystać z tej formy pomocy.

– Uruchomiliśmy numer telefonu 724 707 588. Pod tym numerem mogą państwo zgłosić chęć takiego transportu po otrzymaniu już konkretnego terminu szczepienia. Bardzo prosimy, aby umawiać się najpóźniej dzień przed terminem szczepienia. Numer ten jest także numerem informacyjnym jeśli chodzi o szczepienia. Jednak chciałabym podkreślić, że nie jest numerem gdzie mogą państwo na te szczepienia się zapisać – mówi Eliza Mordal, rzecznik Urzędu Miasta w Ustce.

Przypomnijmy: zapisów na szczepienie dokonują jedynie placówki medyczne, w których to szczepienie jest realizowane. W Ustce obecnie działa jeden punkt szczepień, w przychodni przy ul. Kopernika. Nie wykluczone, że gdy na rynku pojawi się większa ilość szczepionek dodatkowy punkt zostanie uruchomiony w szpitalu. Jednak jest to zależne od ilości dostępnych dawek szczepionki.

Udostępnij:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *