Z NAKLEJKĄ NA SZYBIE „STOP PIJANYM KIEROWCOM”, KIEROWAŁ PO PIJANEMU

Nie zawsze naklejony na szybie pojazdu napis :”STOP PIJANYM KIEROWCOM” świadczy o tym, że kierowca wsiada za kółko trzeźwy. Przesłania towarzyszącego od lat prowadzonej przez policjantów akcji nie zrozumiał 62-latek, który miał na samochodzie naklejkę promującą trzeźwość za kierownicą, a sam jechał po pijanemu.

Do wielu tragedii by nie doszło, gdyby ktoś wcześniej powiedział „STOP”. Tego rodzaju określenia wybrzmiewają od wielu lat podczas akcji prowadzonych przez policjantów pn.”STOP PIJANYM KIEROWCOM”. W ramach promocji tych działań, podczas spotkań policjanci przekazują naklejki z hasłem przewodnim, które są wyraźnie widoczne na wielu samochodach na polskich drogach.

Do zagrożenia by nie doszło, gdyby ktoś powiedział STOP, a kierujący zastosował się do hasła, jakie promował podczas jazdy ulicami jednej z miejscowości powiatu słupskiego. Tak po wczorajszej interwencji mówią słupscy policjanci, którzy wyeliminowali z drogi nietrzeźwego kierującego, który na pierwszy rzut oka wydawałby się odpowiedzialnym kierowcą. 62-latek, który na szybie samochodu miał umieszczoną naklejkę z napisem: ”STOP PIJANYM KIEROWCOM” miał ponad 2 promile w swoim organizmie.

Tego rodzaju sytuacja pokazuje, że pomimo zaangażowania i nieprzerwanych działań policjantów w zakresie usuwania nietrzeźwych kierujących, problem alkoholu na drodze nadal występuje. Dbanie o bezpieczeństwo na drodze jest naszą wspólną sprawą. Dlatego bądźmy odpowiedzialni, nie wsiadajmy za kółko po spożyciu alkoholu, a na wypadek podejrzenia nietrzeźwości bez wyjątku informujmy Policję, dzwoniąc na numer alarmowy 112.

Udostępnij:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *