W weekend odwiedzą bezdomnych

Zapowiadane bardzo niskie temperatury będą znacznym zagrożeniem dla osób bezdomnych. W trosce o życie potrzebujących policjanci przeprowadzą zintensyfikowane działania na rzecz tych, którzy znaleźli się w trudnej sytuacji bytowej. Mundurowi sprawdzą miejsca schronień osób bezdomnych i będą im pomagać. 

Okres zimowy to czas, kiedy szczególną uwagę musimy skierować na osoby bezdomne. Niskie temperatury stanowią zagrożenie dla zdrowia i życia tych osób, a kilka godzin spędzonych na mrozie niesie za sobą ryzyko śmierci. Dlatego od pierwszych dni jesieni policjanci sprawdzają i kontrolują miejsca, w których osoby bezdomne szukają schronienia przed zimnem. W związku z prognozą znacznego spadku temperatury, poza codziennymi sprawdzeniami środowisk, funkcjonariusze zapowiadają wzmożone działania na kilka najbliższych dni.

W trakcie prowadzonych działań funkcjonariusze będą informować osoby bezdomne o możliwości skorzystania z noclegowni i pomocy oferowanej przez instytucje wspierające potrzebujących.

Policjanci apelują, by nie pozostawać obojętnym na cudzą krzywdę. Zwracajmy szczególną uwagę na środowiska osób bezdomnych i o każdym zagrożeniu informujmy Policję. Zapowiadany na najbliższe dni mróz może okazać się zabójczy, a jeden telefon na numer alarmowy 112 może uratować komuś życie.

Udostępnij:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *