Cyfrowy plac zabaw w Lądowisku Kultury

Nowoczesny, cyfrowy plac zabaw powstanie w Redzikowie. Centrum Kultury i Biblioteki Publicznej Gminy Słupsk otrzymało na ten cel dotację z Goethe-Institut. 

 

– Goethe-Institut w Warszawie ufunduje gminnej bibliotece „cyfrowy plac zabaw”. Konkurencja była ogromna, a Lądowisko Kultury w Redzikowie znalazło się w wąskim gronie zaledwie 4 bibliotek z całego kraju – powiedziała Wójt Gminy Słupsk Pani Barbara Dykier.

– Nasza biblioteka to nie tylko wypożyczalnia, ale lokalne Centrum Kultury, w którym znakomicie rozwinęliśmy ofertę zajęciową rodem z XXI wieku. To m.in. zajęcia z robotyki, programowania Minecraft, breakdance’u, tradycyjne zajęcia nauki gry na skrzypcach, gitarze czy zajęcia wokalne. Wszystkie zajęcia prowadzone są przez profesjonalistów, a nas bardzo cieszy, że zainteresowanie naszą ofertą jest ogromne również wśród mieszkańców Słupska dodaje Małgorzata Sędrowicz kierownik gminnej biblioteki.

„Digital Kids” to pionierska inicjatywa Goethe-Institut, która polega na stworzeniu w wybranych bibliotekach mobilnej sali zabaw interaktywnych z grami, komputerami i sensorycznymi zabawkami cyfrowymi.

Do końca roku w Lądowisku Kultury, które wchodzi w skład Centrum Kultury i Biblioteki Publicznej Gminy Słupsk, powstanie nowoczesna pracownia multimedialna, która zostanie otwarta do nieodpłatnego użytku przez dzieci i młodzieży. Ponadto, placówka zyska edukatora medialnego w postaci pracownika biblioteki, który zostanie specjalnie przeszkolony przez Goethe-Institut i zapewni uczestnikom profesjonalną i merytoryczną pomoc podczas korzystania z pracowni.

Lądowisko Kultury zostało otwarte w 2018 roku, obecnie jest najnowocześniejszą biblioteką w regionie.

 

Udostępnij:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *