Śmiertelny wypadek w Ustce

Funkcjonariusze z Komendy Miejskiej Policji w Słupsku pracowali na miejscu wypadku drogowego, do którego doszło wczoraj około godziny 14.30 w Ustce na ul. Darłowskiej. W wyniku tego zdarzenia śmierć poniósł 83-letni rowerzysta. Policjanci wyjaśniają szczegóły i okoliczności tego zdarzenia oraz apelują o ostrożność na drodze.

fot. www.policja.pl

Funkcjonariusze słupskiej komendy pracowali na miejscu zdarzenia drogowego, do którego doszło wczoraj około godziny 14.30 na przejeździe dla rowerów w Ustce na ul. Darłowskiej. Ze wstępnych ustaleń funkcjonariuszy wynika, że jadąca od strony Duninowa, 53-letnia kierująca pojazdem marki Opel Astra, nie ustąpiła pierwszeństwa poruszającemu się na rowerze 83-letniemu mężczyźnie, który wjeżdżał na przejazd dla rowerów. W wyniku odniesionych obrażeń kierujący rowerem został odwieziony do szpitala, gdzie po kilku godzinach zmarł. Badanie alkomatem wykazało, że kierująca oplem była trzeźwa.

Na miejscu pracowali policjanci z wydziału ruchu drogowego i funkcjonariusze z grupy dochodzeniowo-śledczej. Mundurowi zabezpieczyli miejsce zdarzenia, wykonali jego oględziny, zrobili zdjęcia, szkic sytuacyjny oraz przesłuchali świadków. Zebrany materiał dowodowy, jak i wyniki kolejnych prowadzonych przez policjantów czynności posłużą śledczym do pozostałych ustaleń na temat okoliczności wypadku.

Policjanci przypominają:
Kierujący pojazdem, zbliżając się do przejazdu dla rowerzystów, jest obowiązany zachować szczególną ostrożność i ustąpić pierwszeństwa rowerowi znajdującemu się na przejeździe.

Udostępnij:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *