Ustka oferuje pomoc swoim przedsiębiorcom

Ustka wesprze przedsiębiorców dotkniętych skutkami pandemii. Radni podjęli w tej sprawie uchwałę podczas lutowej sesji Rady Miasta.

Miasto, rozumiejąc ich trudną sytuację i korzystając z możliwości prawnych, złożyło projekty dwóch uchwał. Pierwsza dotyczyła przedłużenia terminów płatności rat podatku od nieruchomości do 30 września wskazanym grupom podatników. Podobna uchwała funkcjonowała również w roku 2020. W tym roku podatnicy ubiegający się o udzielenie pomocy wynikającej z ww. uchwały powinni złożyć wniosek w tej sprawie do dnia 31 marca 2021 r.
Nową formą wsparcia jest natomiast uchwała zwalniająca przedsiębiorców z 1/3 należnej w 2021 roku opłaty za sprzedaż napojów alkoholowych w lokalach gastronomicznych.

– Przedsiębiorcy, którzy dokonali już takiej opłaty za cały rok, w tej wysokości 1/3 ta opłata zostanie im zwrócona. Natomiast przedsiębiorcy, którzy dokonali opłaty pierwszej raty zwolnieni będą z drugiej raty. W ten sposób miasto chce państwa wspierać – mówi Eliza Mordal, rzecznik Urzędu Miasta w Ustce.

Wsparcie samorządu dla lokalnych przedsiębiorców zależne jest od rozporządzeń rządowych. Pomoc ta obywa się w granicach określonych przepisami prawa.

Udostępnij:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *