Kolejny termin wyborów w Uste

9 maja mają się odbyć wybory burmistrza Ustki – taką decyzję ogłosił w Dzienniku Ustaw premier Mateusz Morawiecki. Data wyborów, była już kilka razy przesuwana z uwagi na panującą sytuację epidemiczną w Polsce.

Dokładnie to już czwarta wyznaczona data wyborów w Ustce. Pierwotnie miały się odbyć w niedzielę 17 stycznia 2021 r. W połowie grudnia znowelizowano rozporządzenie, ustalając termin wyborów na 24 stycznia. Miesiąc później termin wyborów został przesunięty na 11 kwietnia.
Zmiany podyktowane były dynamicznie zmieniają się sytuacją pandemiczną w Polsce i troską o bezpieczeństwo mieszkańców. Zmiany dotyczą nie tylko Ustki, ale także innych samorządów w kraju, w których niezbędne jest przeprowadzenia wyborów uzupełniających.
Zgodnie z najnowszym rozporządzeniem prezesa Rady Ministrów 4 maja mija termin składanie przez wyborców wniosków o dopisanie ich do spisu wyborców w wybranym obwodzie głosowania na obszarze miasta oraz zgłaszanie zamiaru głosowania korespondencyjnego przez wyborców podlegających w dniu głosowania obowiązkowej kwarantannie, izolacji lub izolacji w warunkach domowych. 7 maja o północy kończy się kampania wyborcza i zaczyna obowiązywać cisza. Kolejnego dnia nastąpi przekazanie spisów wyborców do obwodowych komisji, a 9 maja odbędzie się głosowanie.
Przedterminowe wybory burmistrza Ustki zarządzono po śmierci Jacka Graczyka. O stanowisko ubiega się sześciu kandydatów: Adriana Cerkowska-Markiewicz, Andrzej Kuczun, Grzegorz Malinowski, Jacek Maniszewski, Krzysztof Nałęcz oraz Piotr Wszółkowski
Udostępnij:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *