Okradli żałobników

Słupscy policjanci zatrzymali 34-latka i 42-latka podejrzanych o kradzież sprzętu elektronicznego o wartości kilku tysięcy złotych. Sprawcy wykorzystali fakt, że domownicy brali udział w ceremonii pogrzebowej. 

Policjanci z Posterunku Policji w Dębnicy Kaszubskiej otrzymali informację o kradzieży sprzętu elektronicznego z jednego z mieszkań na terenie gminy. Osoba zgłaszająca interwencję oszacowała wartość przedmiotu na kwotę  kilku tysięcy złotych. Policjanci ustalili, że w chwili zdarzenia mieszkańcy brali udział w ceremonii pogrzebowej. Sprawcy o tym wiedzieli i chcieli wykorzystać fakt, że w domu nikogo nie będzie. Mieszkanie nie okazało się jednak puste i sprawcy zostali spłoszeni, jednak nie na tyle, aby powstrzymać się od swoich zamiarów. Domownicy po powrocie zauważyli, że skradziony został sprzęt elektroniczny.

Policjanci skierowani na miejsce niezwłocznie skontaktowali się ze zgłaszającymi i zatrzymali sprawców tego przestępstwa. Współpraca funkcjonariuszy z mieszkańcami doprowadziła do szybkiego odnalezienia skradzionego sprzętu i jego zabezpieczenia.

34-latek i 42-latek noc spędzili w policyjnym areszcie. Mężczyźni zostali przesłuchani oraz usłyszeli zarzuty kradzieży. Grozi za to do 5 lat pozbawienia wolności.

Udostępnij:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *