Trudny weekend na drogach, policja apeluje o rozsadek


240 kontroli, 22 zdarzenia drogowe, 4 zatrzymane prawa jazdy w związku z przekroczeniem prędkości w obszarze zabudowanym i 5 nietrzeźwych kierujących- to bilans pracy słupskich policjantów, którzy w ostatni weekend pracowali na słupskich drogach. Mundurowi apelują o rozsądek i odpowiedzialność na drodze.

W miniony weekend słupscy policjanci przeprowadzili 240 kontroli drogowych i pracowali na miejscu 22 zdarzeń drogowych. Mundurowi ujawnili 169 naruszeń w ruchu drogowym. Zatrzymaniem 4 praw jazdy zakończyły się pomiary prędkości, które funkcjonariusze prowadzili w obszarze zabudowanym. Policjanci zatrzymali również 11 dowodów rejestracyjnych.
Podczas kontroli w ręce policjantów wpadło 5 kierowców, którzy wsiedli za kółko swoich pojazdów, mając w wydychanym powietrzu od 1 do ponad 2,5 promili alkoholu. Jeden z nich postanowił nie zatrzymać się do kontroli drogowej. Sprawne działanie policjantów doprowadziło do szybkiego jego zatrzymania. 41-letni kierujący, oprócz wsiadania za kierownicę po alkoholu, miał jeszcze jeden powód braku chęci rozmowy z policjantami. Jak się okazało, jego uprawnienia do kierowania zostały wcześniej cofnięte. Za niezatrzymanie się do kontroli grozi kara pozbawienia wolności do lat 5.

Policjanci stale apelują o rozsądek na drodze. Alkohol, pośpiech, brawura — to wszystko prowadzi do zagrożenia bezpieczeństwa w ruchu drogowym. Na drodze bądźmy odpowiedzialni i stosujmy się do obowiązujących zasad, nakazów, zakazów i ograniczeń.

 

Udostępnij:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *