Dobry występ słupskich wojowników

W Dąbrowie odbył się XXIV TURNIEJ im. LARYSY KRAUSE -w którym wystartowało ponad 300 judoków z całego Pomorza. Mimo ekstremalnych temperatur bardzo dobrze zaprezentowali się zawodnicy TS Judo Gryf Słupsk,którzy z zawodów wrócili z 9 medalami.


W grupie dzieci młodszych ( rocznik 2010-11) bardzo dobrze i skutecznie walczyli młodzi judocy z Gryfa. Srebrny medal (29 kg) wywalczył Marcel Wiśniewski ,który po raz pierwszy startował w tak poważnym Turnieju .Zaprezentował on ogromną determinację i wolę walki i z pewnością w kolejnych startach sięgnie po następne medale.
Najwięcej walk ( 4 wygrane i jedna porażka)stoczył Michał Kurek (35 kg).Michał to bardzo ambitny zawodnik .Zawsze stawia sobie wysokie cele sportowe i je realizuje.
Poza podium ,po bardzo udanych walkach uplasowały się dziewczęta ,Iga Kawałek (42 kg) oraz Lena Krugła. Młode Gryfitki zebrały cenne doświadczenia i w kolejnych startach potwierdzą swoje duże już umiejętności.
W grupie dzieci starszych ( 2008-09) najlepiej zaprezentował się Damian Cyrganowicz(38 kg),który stoczył bardzo ciężkie walki i ostatecznie uplasowal się na 2 miejscu.
Po raz kolejny na podium stanęło rodzeństwo,Anna i Kuba Pacewicz,którzy wywalczyli brązowe medale.
Wyniki słupskich judoków:
-dzieci młodsze:
2 m-ce Marcel Wiśniewski (29 kg)
3 m-ce – Michał Kurek (35 kg)
5 m-ce Iga Kawałek ( 42 kg)
7 m-ce Lena Krugła (35 kg)
dzieci starsze:
2 m-ce – Damian Cyrganowicz ( 38 kg)
3 m-ce Anna Pacewicz (44 kg),Kuba Pacewicz (42 kg),Mateusz Moszczyński(42 kg),Antoni Żuk (55 kg),Maciej Jerszyński (60 kg),Natan Labuda ( +60 kg)
5 m-ce Mateusz Woś (50 kg)
7 m-ce – Klaudiusz Śledź (55 kg)

Udostępnij:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *