Chodnik w remoncie

Rozpoczęła się jedna z najważniejszych w tym roku inwestycji w ramach tak zwanego funduszu chodnikowego. Trwa przebudowa chodnika i parkingów po zachodniej stronie ul. Mickiewicza na odcinku od ul. Wojska Polskiego do ul. Tuwima.

fot. UM Słupsk/facebookrewitalizacjaslupsk

W ramach inwestycji przewiduje się rozebranie istniejącej oraz wykonanie nowej nawierzchni chodników, parkingów, drogi manewrowej, zjazdów oraz opaski drogowej na tym odcinku drogi. Ponadto w ramach przebudowy ulicy zostanie poprawiona geometria drogi, wykonane zostaną elementy zieleni miejskiej w ciągu przebudowywanego chodnika, a także oznakowanie pionowe i poziome układu drogowego.

Przebudowane zostanie także obecne oświetlenie ulicy, co pozwoli na całościową modernizację ciągu pieszego tego odcinka ulicy. Przewiduje się, że ulice będą oświetlały nowoczesne lampy wykonane w technologii LED.

 

Realizacja zaplanowanych prac poprawi bezpieczeństwo i dostępność, ułatwi poruszanie się w przestrzeni publicznej osób starszych, z niepełnosprawnościami oraz osób o ograniczonej swobodzie poruszania się, a także poprawi estetykę miasta.

Udostępnij:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *