Kolejne inwestycje na terenach sportowych

W Ustce miało miejsce przekazanie umowy na dofinansowanie inwestycji pn. „Kompleksowe zagospodarowanie terenu Ośrodka Sportu i Rozwoju przy ul. Grunwaldzkiej 35 w Ustce – poprzez budowę boiska treningowego oraz budowę centrum tenisowego”. Dokument burmistrzowi Jackowi Maniszewskiemu przekazał poseł Ziemi Słupskiej Piotr Müller.

fot. UM Ustka

Na wykonanie inwestycji pozyskaliśmy środki z rządowego „Programu na rzecz zwiększania szans rozwojowych Ziemi Słupskiej na lata 2019–2024”.

– Bardzo mnie cieszy dobra współpraca z samorządami w zakresie wykorzystania tych środków. Gratuluję Ustce sprawnego działania, przygotowywania przetargów i realizacji inwestycji – mówił rzecznik rządu Piotr Müller.

Pozyskane dofinansowanie to kwota 1 250 513 zł, a całkowita wartość wynosi 1 922 665,63 zł. W ramach inwestycji wyremontowane zostanie boisko treningowe z naturalną nawierzchnią, powstanie tam ogrodzenie z piłkochwytami i system drenarski. Druga część inwestycji, na którą Miasto już ogłosiło przetarg, to budowa kortu tenisowego z systemem nawadniania i oświetleniem.

Burmistrz Jacek Maniszewski złożył podziękowania posłowi Piotrowi Müllerowi za inicjatywę, która zaskutkowała podpisaniem przez szefa rządu uchwały o rozwoju ziemi słupskiej. Włodarz miasta podkreślił, że wsparcie ma dla Ustki duże znaczenie i jest szansą na rozwój, z której chcemy efektywnie korzystać.

Udostępnij:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *