Mobilne punkty ZUS pomogą w „Dobrym Starcie”

Mobilne punkty ZUS odwiedzają kolejne pomorskie miejscowości. Eksperci pomagają zakładać profile na Platformie Usług Elektronicznych ZUS (PUE) i wypełniać wnioski o świadczenie „300 plus” w ramach programu „Dobry Start”.

Fot. MK

Świadczenie „300 plus” na nowy rok szkolny będzie przyznawał i wypłacał Zakład Ubezpieczeń Społecznych. Wnioski można składać od 1 lipca do 30 listopada tylko drogą elektroniczną – za pomocą Platformy Usług Elektronicznych (PUE) ZUS, portalu Emp@tia lub przez niektóre serwisy bankowości elektronicznej. ZUS wypłaci świadczenie wyłącznie na konto bankowe. Decyzje oraz zawiadomienia dotyczące świadczeń „300 plus” będą przekazywane elektronicznie.

W powiecie słupski, w najbliższym czasie, mobilny punkt ZUS odwiedzi Piknik Rodzinny w Potęgowie. Eksperci ZUS będą dostępni 14 sierpnia na placu przy Gminnym Ośrodku Kultury w Potęgowie od godziny 15.

Rodzice, którzy będą chcieli złożyć wniosek o świadczenie 300+, powinni pamiętać o dowodzie osobistym, numerze PESEL dziecka, nazwie i adresie szkoły, do której dziecko uczęszcza, numerze rachunku bankowego, na który zostanie wypłacone świadczenie oraz orzeczeniu o niepełnosprawności, jeśli dziecko kontynuuje naukę po ukończeniu 20 roku życia i jest osobą z niepełnosprawnością.

Udostępnij:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *