Policja kontroluje kierowców

Ponad 300 kontroli drogowych: przekroczenia prędkości, kierowanie bez uprawnień, jazda po kieliszku i wiele innych naruszeń ujawnili policjanci słupskiej drogówki, którzy w miniony weekend prowadzili działania „Prędkość” i „Motocykle”. Konsekwencją zachowań niezgodnych z prawem były mandaty, zatrzymane prawa jazdy i wnioski o ukaranie do sądu. Funkcjonariusze apelują o rozsądek i odpowiedzialność na drodze.

W trakcie weekendowych działań pn. „Prędkość” i „Motocykle” prowadzonych na terenie Słupska i powiatu słupskiego, policjanci z drogówki skontrolowali 311 kierujących. Wśród nich było 46 motocyklistów spośród których, 3 nie miało uprawnień do kierowania jednośladem. Pod lupą funkcjonariuszy były wszystkie naruszenia drogowe, ale szczególnym kontrolom podlegali ci, którzy za mocno nacisnęli na pedał gazu.

Przekroczenie dozwolonej prędkości policjanci ujawnili w 119 przypadkach, z czego u 7 kierujących miernik wskazał prędkość o ponad 50 km/h za dużo w obszarze zabudowanym. Ponadto mundurowi wyeliminowali z drogi 2 kierujących, którzy wsiedli za kółko po kieliszku.

Mandaty, zatrzymane prawa jazdy i wnioski o ukaranie do sądu – takie konsekwencje na ten moment ponieśli sprawcy wykroczeń i przestępstw drogowych. Szczęśliwie w miniony weekend nie doszło do tragicznych zdarzeń drogowych, ale pamiętajmy o tym, że bezpieczeństwo na drodze w dużej mierze zależy od nas samych. Alkohol, pośpiech, brawura — to wszystko prowadzi do zagrożenia bezpieczeństwa w ruchu drogowym. Dlatego bądźmy odpowiedzialni i stosujmy się do obowiązujących przepisów.

Udostępnij:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *