Policja ostrzega przed nowym, niebezpiecznym dopalaczem

W Polsce pojawił się narkotyk nowej generacji o nazwie MDMB-4cd-PINACA, którego jednokrotne zażycie może doprowadzić do nieodwracalnych skutków zdrowotnych, a nawet śmierci. Pomorska Policja ostrzega: ZAŻYWANIE NARKOTYKÓW, W TYM TZW. „DOPALACZY” STWARZA ZAGROŻENIE DLA ZDROWIA I ŻYCIA LUDZKIEGO. Zachowaj rozwagę i czujność.

Narkotyk ten może występować w postaci: mieszanek do palenia, proszków, kartoników nasączonych substancją oraz liquidow do e-papierosa. Jest to substancja niebezpieczna dla zdrowia i życia ludzkiego. Zażycie nawet małej dawki może wywołać zaburzenia równowagi, paranoję, halucynacje oraz zaburzenia rytmu serca. Substancja może również doprowadzić do utraty przytomności, zachowań psychotycznych, a także śmierci.

Pomorska Policja ostrzega: ZAŻYWANIE NARKOTYKÓW, W TYM TZW. „DOPALACZY” STWARZA ZAGROŻENIE DLA ZDROWIA I ŻYCIA LUDZKIEGO. Zachowaj rozwagę i czujność.

Pamiętaj!

 • Na imprezę zawsze wybieraj się w towarzystwie zaufanych znajomych. Unikaj znajomych
  „z przypadku”.
 • Staraj się kupować napoje w fabrycznie zamkniętych opakowaniach i otwierać
  je własnoręcznie. Jeżeli nie jest to możliwe, obserwuj jak napój jest przyrządzany.
 • Nigdy nie pij/zażywaj substancji, które oferują nieznajome osoby.
 • Nie zostawiaj napoju bez nadzoru, nawet, gdy odchodzisz tylko na chwilę.
 • Kiedy poczujesz mdłości, senność, zachwianie równowagi, problemy z wymową, natychmiast poproś o pomoc zaufaną osobę i skontaktuj się z lekarzem oraz powiadom Policję.

Pomocny telefon i link do strony internetowej:

 • www.narkomania.gov.pl,
 • 800 199 990 – Ogólnopolski Telefon Zaufania Narkotyki – Narkomania.

Zgodnie z ustawą z dnia 29 lipca 2005 r. o przeciwdziałaniu narkomanii za wprowadzanie do obrotu, przetwarzanie, posiadanie, przywóz i wywóz nowych substancji psychoaktywnych grozi kara grzywny, ograniczenia lub pozbawienia wolności.

Udostępnij:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *