Ponad 200 interwencji policji w sprawie maseczek

Funkcjonariusze słupskiej komendy nieprzerwanie prowadzą działania mające na celu zapobieganie rozprzestrzeniania się koronawirusa. Stale przypominają o obowiązku zakrywania ust i nosa i interweniują wobec tych, którzy nie stosują się do obostrzeń. W tym tygodniu podjęli ponad 200 interwencji. W trosce o bezpieczeństwo nas wszystkich, w kolejnych dniach działania będą kontynuowane.

Słupscy policjanci nieprzerwanie realizują działania poświęcone walce z rozprzestrzenianiem się choroby COVID-19. W ramach codziennych służb sprawdzają m.in. czy mieszkańcy oraz turyści stosują się do obowiązku zasłaniania ust i nosa w miejscach, w których nakaz ten obowiązuje. W trosce o bezpieczeństwo nas wszystkich funkcjonariusze będą przypominać o obowiązujących przepisach i zaleceniach sanitarnych i reagować na lekceważące podejście do zagrożenia.

Sprawdzeniom podlegają między innymi sklepy wielkopowierzchniowe, środki transportu oraz inne miejsca użyteczności publicznej, w których obowiązują procedury wprowadzone na czas pandemii. Z powodu lekceważącego stosunku do obowiązku zasłaniania ust i nosa w minionych 4 dniach policjanci podjęli ponad 200 interwencji, z czego na ponad 40 osób nałożyli mandaty karne.

Policjanci powtarzają apele o dostosowanie się do obostrzeń, o zachowanie środków ostrożności i stosowanie się do obowiązujących przepisów. Nie luzujmy sami obostrzeń z powodu urlopu. Pamiętajmy, że „pandemia nie ma wakacji”. Zdrowie nasze i naszych najbliższych zależy w dużej mierze od naszej odpowiedzialnej postawy.

Udostępnij:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *