Naćpany motocyklem uciekał przed policją

Policjanci słupskiej drogówki udaremnili ucieczkę 25-letniego motocyklisty, który nie stosował się do ich poleceń. Mężczyzna na widok radiowozu przyspieszył i wyprzedzał inne pojazdy, łamiąc przy tym przepisy. Finalnie został zatrzymany w pościgu. Okazało się, że jest pod wpływem narkotyków, a jego prawo jazdy zostało zatrzymane kilka miesięcy temu.

W miniony piątek przed południem w Kobylnicy funkcjonariusze z Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Miejskiej Policji w Słupsku w czasie patrolu zauważyli kierującego motocyklem, który na ich widok przyspieszył i zaczął wyprzedzać pojazdy, nie stosując się do zakazu wyprzedzania. Mundurowi zasygnalizowali, by mężczyzna zatrzymał się do kontroli, na co kierujący jednośladem odpowiedział ucieczką. Po chwili był już w rękach policjantów.

Mężczyzna został zatrzymany  w pościgu. Okazało się, że w kwietniu br. jego prawo jazdy zostało zatrzymane w związku z kierowaniem pod wpływem alkoholu i środków odurzających. Badanie narkotestem wykazało obecność amfetaminy w jego organizmie.

25-latek wkrótce odpowie za swoje czyny. Grozi mu kara do 5 lat więzienia. W takich sytuacjach sąd może również orzec dożywotni zakaz prowadzenia pojazdów.

Udostępnij:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *