Noc spisowa w ratuszu

Do końca spisu powszechnego zostało niespełna dwa tygodnie. Aby ułatwić procedury spisowe słupscy urzędnicy urządzają Noc Spisową. Dzięki temu każdy będzie mógł dokonać obowiązku nałożonego przez państwo. 

Wszyscy obywatele Polski mają obowiązek spisać się w ramach Narodowego Spisu Ludności i Mieszkań 2021. Termin upływa 30 września 2021 roku, po czym osoby, które nie dopełniły tego obowiązku muszą liczyć się z karami finansowymi nawet do 5 tys zł zgodnie z przepisami uchwalonymi przez Sejm i Senat RP.

– Dlatego wychodząc na przeciw potrzebom słupszczan organizujemy tzw. Noc Spisową. Dokładnie w najbliższą sobotę (25 września) każdy z Państwa może przyjść do ratusza między godziną 8.00 a 20.00 i dokonać spisu przy pomocy rachmistrza spisowego lub skorzystać ze sprzętu udostępnionego w ratuszu na niskim parterze (pok 5 i 6) i pomocy urzędników  Czekamy na Was w budynku Urzędu Miejskiego w Słupsku przy pl. Zwycięstwa 3. – mówi Monika Rapacewicz z Urzędu Miasta w Słupsku

A każdy, kto nie chce czekać do soboty i ma możliwości techniczne może spisać się samodzielnie przez stronę https://spis.gov.pl/

 

Na dzień 20 września  spisano 22 793  w Słupsku, na ogółem 40 227, które podlegają obowiązkowi. Zatem procentowy udział zakończonych formularzy spisowych dla Miasta Słupska wynosi 69, 09 %. Dla porównania dla całej Polski procentowy udział zakończonych formularzy to 63,53%.

 

Udostępnij:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *