Ustczanie będą głosować nad budżetem obywatelskim

Już od poniedziałku, 6 września, wszyscy mieszkańcy Ustki mogą zagłosować na projekty zgłoszone przez mieszkańców do Budżetu Obywatelskiego. W środę, 8 września, samorządowcy zapraszają na prezentację projektów.

Spotkanie odbędzie się w Urzędzie Miasta, w sali 101, o godz. 17.00. Zaprezentowane na nim będą zgłoszone pomysły. Mieszkańcy wybierają w głosowaniu jedno zadanie społeczne i jedno zadanie inwestycyjne. Zwycięskie zadania zostaną zrealizowane w roku 2022.

 Projekty inwestycyjne to: wiaty rowerowe przy szkołach podstawowych; plac zabaw, projekt nazywa się odpocznij przy lesie, na ulicy właśnie Przylesie, Wilczej oraz roślinność i mural przy ul. Krótkiej. Natomiast projekty społeczne to: impreza hip-hop na fali, zajęcia pod nazwą szkoła usteckich syren oraz praktyczne warsztaty z graffiti – mówi Eliza Mordal z usteckiego ratusza.

 

Głosować można elektronicznie na stronie ustka.wybiera.pl lub w punktach do głosowania czyli Urzędzie Miasta Ustka w Biurze Obsługi Interesantów od poniedziałku do piątku w godzinach pracy Urzędu, w Szkole Podstawowej nr 1, przy ul. Darłowskiej 18; od poniedziałku do piątku, w godz. 8.00 – 15.00, w Bibliotece Miejskiej przy, ul. Kopernika 22, od poniedziałku do piątku w godzinach pracy oraz w soboty w godz. 10.00 – 14.00, w Usteckim Centrum Usług Społecznych, przy ul. Wiejskiej 10, od poniedziałku do piątku, w godz. 12.00 – 18.00.

Ponadto zaplanowano także punkty mobilne, w placówkach handlowych: CH Marina (ul Grunwaldzka) i sklep Biedronka (ul. Kwiatowa): w soboty 11 i 18 września, w godz. 8.00 – 14.00.

Głosowanie potrwa do 20 września. Każdy biorący udział może oddać po jednym głosie na zadania inwestycyjne i zadania społeczne. Mieszkaniec może wziąć udział w głosowaniu tylko raz – może złożyć tylko jedną kartę do głosowania bez względu na to, w jakiej ona jest formie, elektronicznej czy papierowej.

Udostępnij:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *