Znowu pijani na drogach

3 nietrzeźwych kierujących, 1 z zakazem prowadzenia pojazdów, 114 osób przekroczeń prędkość, z czego 58 w rejonie przejść dla pieszych, 9 pieszych przechodzących w miejscach niedozwolonych- to tylko część wyników pracy policjantów słupskiej drogówki w ostatnich dniach. Mundurowi apelują o odpowiedzialność na drodze, dostosowanie prędkości do warunków atmosferycznych i korzystanie z odblasków.\

 

Wynikiem pracy policjantów na drogach Słupska i powiatu  jest m.in. 114 interwencji wobec osób, które zbyt mocno nacisnęły na pedał gazu. Okazuje się, że połowa z nich jechała z nadmierną prędkością w rejonie przejść dla pieszych. Bez winy nie byli też piesi. 9 z nich przechodziło w niedozwolonych miejscach. Funkcjonariusze wyeliminowali też z naszych dróg 3 nietrzeźwych kierujących, 1 z orzeczonym zakazem prowadzenia.

Na osoby, które przekroczyły prędkość, w większości przypadków policjanci nałożyli mandaty karne. W 1 przypadku, gdzie w obszarze zabudowanym kierowa przekroczył prędkość o ponad 50 km/h mundurowi zatrzymali też prawo jazdy. Wkrótce za przestępstwa odpowiedzą nietrzeźwi kierujący i kierujący, który wsiadł za kółko pomimo orzeczonego zakazu prowadzenia pojazdów. Grożą im m.in. kary więzienia, grzywny i dożywotniego zakazu prowadzenia pojazdów.

Funkcjonariusze ponawiają apel o stosowanie się do przepisów ze zwróceniem szczególnej uwagi na bezpieczeństwo pieszych i dostosowanie prędkości do zmieniających się warunków atmosferycznych. Nie zapominajmy o korzystaniu z elementów odblaskowych, które zwłaszcza w okresie jesienno-zimowym powinny być używane przez pieszych, rowerzystów i użytkowników hulajnóg. Pamiętajmy, że alkohol, pośpiech, prowadzą do zagrożenia bezpieczeństwa w ruchu drogowym.

Udostępnij:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *