Burmistrz Jacek Maniszewski podpisał umowę z wykonawcą budowy stadionu lekkoatletycznego na ul. Sportowej w Ustce – firmą TAMEX Obiekty Sportowe S.A.

Budowa certyfikowanego stadionu lekkoatletycznego kategorii IV A w Ustce wraz z zapleczem sportowym rozpocznie się w roku 2022. W wyniku przeprowadzonego postępowania przetargowego wykonawcą została Firma TAMEX Obiekty Sportowe S.A. z Warszawy. Budowa ma być zrealizowana w ciągu 16 miesięcy licząc od dnia podpisania umowy (29.12.2021 r.), tj. do dnia 29.04.2023 r.

Realizacja tej inwestycji to efekt ogromnej determinacji i zaangażowania wielu osób. Chciałbym wspomnieć tu przede wszystkim zmarłego burmistrza – Jacka Graczyka, dla którego powstanie stadionu lekkoatletycznego było jednym z zadań priorytetowych. Uważał, i my to przekonanie podzielamy, że obiekt będzie wspierał rozwój sportowy mieszkańców powiatu słupskiego i wspaniale rozwinie potencjał naszych utalentowanych sportowców z Lekkoatletycznego Klubu Sportowego Jantar. Powstanie stadionu jest też okazją do budowania pozasezonowej oferty Ustki – obiekt ma stać się miejscem zgrupowań kadry, obozów sportowych i organizacji zawodów – mówił w trakcie uroczystości burmistrz Maniszewski.

Podziękował też lekkoatletom z LKS Jantar za wspieranie Miasta oraz pracownikom Urzędu za przygotowanie inwestycji.

Budowa stadionu ma duże znaczenie dla Polskiego Związku Lekkiej Atletyki, gdyż brak jest obecnie tego rodzaju obiektu nad Bałtykiem. Dlatego Ustka ma szansę stać się podstawową bazą do organizacji stacjonarnych szkoleń zimowych. A stadion wraz z zapleczem ma zapewnić jak najlepsze warunki szkolenia sportowców. Z pewnością stanie się areną ważnych zawodów i imprez sportowych rangi ogólnopolskiej i europejskiej. Obiekt w pierwszej kolejności będzie służył jednak naszym mieszkańcom i usteckim klubom sportowym. Ma być wykorzystywany  do szkoleń uczniów klas sportowych, zarówno ze szkół usteckich, jak i powiatowych. Stadion został zaprojektowany z uwzględnieniem funkcji lekkoatletycznych, z boiskiem rozgrzewkowo – treningowym, umożliwiającym jednoczesne treningi w rzutach długich (młot, dysk, oszczep) oraz treningi pchnięcia kulą i rzutów wielobojowych kulą. Będzie to jedyny nad polskim morzem stadion lekkoatletyczny, na którym jednocześnie będzie mogła bezpiecznie trenować duża grupa sportowców  – ponad 100 osób. Warto podkreślić, że Ustka posiada bardzo duży potencjał sportowy w lekkiej atletyce. LKS „Jantar” to jeden z najlepszych klubów w Polsce, kolebka wielu reprezentantów kraju i medalistów mistrzostw Polski.

KOSZT BUDOWY STADIONU:

Kwota umowy: 12,3 mln zł

Pozyskane dofinansowanie:

  • 2,6 mln dofinansowanie z Ministerstwa Sportu (Fundusz Rozwoju Kultury Fizycznej
  • 10 mln dofinansowanie z Rządowego Funduszu Inwestycji Lokalnych

 

Udostępnij:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *