300 razy w sprawie maseczek

Słupscy policjanci konsekwentnie realizują działania ukierunkowane na walkę z koronawirusem. Regularnie sprawdzają dyscyplinę mieszkańców w zakresie stosowania się do obostrzeń. Tylko w ten weekend mundurowi interweniowali w 319 przypadkach. Z kolei od początku listopada podjęli 2589 interwencji.

Słupscy policjanci nieprzerwanie realizują działania poświęcone walce z rozprzestrzenianiem się choroby COVID-19. W ramach codziennych służb sprawdzają m.in. czy mieszkańcy stosują się do obowiązku zasłaniania ust i nosa w miejscach, gdzie ten nakaz obowiązuje.

Sprawdzeniom podlegają miejsca, gdzie obowiązują nakazy. Policjanci kontrolują zachowania mieszkańców m.in. w sklepach, w transporcie publicznym i w innych miejscach użyteczności publicznej. W miniony weekend podjęli 319 interwencji, z czego na 137 osób nałożyli mandaty karne, a w 6 przypadkach sporządzili wnioski o ukaranie do sądu. Od początku miesiąca z kolei interweniowali 2589 razy, mandatem ukarali 881 osób i sporządzili 31 wniosków o ukaranie do sądu.

Policjanci powtarzają apele o stosowanie się do obostrzeń, o zachowanie środków ostrożności i stosowanie się do obowiązujących przepisów. Pamiętajmy, że pandemia nie zniknęła, a zdrowie nasze i naszych najbliższych zależy w dużej mierze od odpowiedzialnej postawy. Nie zapominajmy o maseczkach, o dezynfekcji rąk i utrzymywaniu dystansu społecznego. Dla dobra nas wszystkich funkcjonariusze stale będą kontynuować swoje działania.

Udostępnij:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *