Amerykanka o historii Polski

Profesor słynnego amerykańskiego Uniwersytetu Harvarda wygłosi wykład na Akademii Pomorskiej. Mowa będzie o historii Polski z perspektywy Amerykanów.

Wykład wygłosi profesor Patrice Dabrowski. Ceniona amerykańska historyczka jednak nie przyjedzie do Słupska, a połączy się z chętnymi poprzez platformę internetową. – Sprawa znajomości historii Polski i Europy środkowej w Usa nie jest prosta – mówi dr hab. Robert Kuśnierz, Instytut Historii AP. – Często społeczeństwo postrzega ją przez pryzmat doniesień prasowych na przykład o polskich obozach koncentracyjnych, co jest totalnym nadużyciem i bzdurą. Profesor Dabrowski opowie o tym co Amerykanie wiedzą, a co powinni widzieć o naszej historii. Zapowiada się bardzo ciekawe wydarzenie.

Profesor Patrice Dabrowski jest rodowitą Amerykanką. Jej mężem jest Polak. Jej wykład odbędzie się 14 grudnia 2021 r. o godz. 17. Wydarzenie będzie dostępne poprzez naszą platformę webinarową ClickMeeting oraz za pośrednictwem kanału YouTube Akademii Pomorskiej. Po wykładzie odbędzie się dyskusja.

Organizatorem wydarzenia jest Instytut Historii oraz Biuro Rozwoju i Współpracy Akademii Pomorskiej w Słupsku.

 

link do wydarzenia https://www.facebook.com/events/1622829371397214/?ref=newsfeed

Udostępnij:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *