Mandaty za brak maseczek sypią się cały czas

W okresie przedświątecznych zakupów o bezpieczeństwo w galeriach dbają policjanci i strażnicy miejscy/gminni. Funkcjonariusze sprawdzają dyscyplinę w zakresie zakrywania ust i nosa i działają prewencyjnie na potencjalnych kieszonkowców. Tylko w ten weekend interweniowali 290 razy.

Policjanci i strażnicy miejscy/gminni konsekwentnie realizują działania ukierunkowane na walkę z koronawirusem. Regularnie sprawdzają dyscyplinę mieszkańców w zakresie stosowania się do obostrzeń. W trosce o bezpieczeństwo klientów i pracowników galerii handlowych, każdego dnia stałe patrole funkcjonariuszy reagują na lekceważące podejście do noszenia maseczek.

Biorąc pod lupę miniony weekend, okazuje się, że dyscyplina mieszkańców wciąż pozostawia dużo do życzenia. Wielu mieszkańców przestrzega obowiązujących zasad sanitarnych, ale nie brakuje nieodpowiedzialnych zachowań. Jedni noszą maseczki na brodach, inni w torebkach czy kieszeniach. W tego rodzaju sytuacjach tylko w miniony weekend funkcjonariusze interweniowali 290 razy, nałożyli 126 mandatów karnych i sporządzili 6 wniosków o ukaranie do sądu.

Policjanci powtarzają apele o stosowanie się do obostrzeń, o zachowanie środków ostrożności i stosowanie się do obowiązujących przepisów. Pamiętajmy, że pandemia nie zniknęła, a zdrowie nasze i naszych najbliższych zależy w dużej mierze od odpowiedzialnej postawy. Nie zapominajmy o maseczkach, o dezynfekcji rąk i utrzymywaniu dystansu społecznego. Dla dobra nas wszystkich funkcjonariusze stale będą kontynuować swoje działania.

Udostępnij:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *