Aby ferie były bezpieczne

Policjanci z Komendy Miejskiej Policji w Słupsku w ramach programu „Uczę się bezpieczeństwa” spotkali się z uczniami klas pierwszych szkół podstawowych, aby przypomnieć o podstawowych zasadach bezpieczeństwa przed zbliżającymi się feriami zimowymi.

W środę (2 lutego) funkcjonariusze z Wydziału Prewencji Komendy Miejskiej Policji w Słupsku odwiedzili uczniów klas pierwszych ze Szkoły Podstawowej nr 16 z Oddziałami Sportowymi w Słupsku, aby porozmawiać o bezpieczeństwie w związku z rozpoczynającymi się 14 lutego feriami zimowymi. Dzieci, które uczestniczyły w spotkaniach z mundurowymi dowiedziały się w jaki sposób wybrać odpowiednie miejsce do zabawy na świeżym powietrzu, gdzie bezpiecznie zjeżdżać na sankach, a także dlaczego nie można wchodzić na zamarznięte zbiorniki wodne. Wszyscy uczniowie zgodnie stwierdzili, że nie mogą doczekać się ferii zimowych, które, aby były udane muszą być mroźne i śnieżne.

Część dzieci ferie zimowe będzie spędzała w miejscu zamieszkania dlatego funkcjonariusze opowiedzieli także o zasadach bezpieczeństwa podczas pobytu w domu. Uczniowie doskonale wiedzą jakie zagrożenia mogą ich spotkać dlatego mamy pewność, że wszyscy cali i zdrowi zobaczymy się po feriach.

Udostępnij:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *