Nowa infrastruktura nad jeziorem Korzybskim

Dzięki pozyskanym środkom, przeprowadzono ważną inwestycję. Teren przy jeziorze w Korzybiu zyskał nowe funkcje. Stare, wysłużone pomosty zniknęły z pięknego krajobrazu.

fot. Urząd Miasta i Gminy w Kępicach

– Teraz trzy nowe pomosty są przede wszystkim bezpieczne, a swoim wyglądem wpasowały się w klimat tego miejsca – mówi Aleksandra Christyniuk z Urzędu Miejskiego w Kępicach. Tuż przy plaży powstał także drewniany budynek, który pełni funkcję gospodarczą. Będzie w nim przechowywany m.in. sprzęt zakupiony w ramach zrealizowanego projektu.
Przypomnijmy, że pieniądze pochodzą z Programu Operacyjnego Rybactwo i Morze 2014-2020 i zostały pozyskane za pośrednictwem Słowińskiej Grupy Rybackiej. Projekt był realizowany przez Ochotniczą Straż Pożarną w Korzybiu. Remont pomostów wraz z budową obiektu gospodarczego kosztował ponad 166 tysięcy złotych. Z kolei za kolejne 85 tysięcy złotych zakupiono nowy sprzęt.
To m.in. platforma pływająca przystosowana do potrzeb osób z niepełnosprawnością, pływadełka do wędkowania na jeziorach i rzekach, kajaki dla wędkarzy, łódka wędkarska, czy kamizelki asekuracyjne. Ten sprzęt będzie można wykorzystywać także na innych naszych zbiornikach, czy rzece.
– W ramach projektu zakupiliśmy także toaletę przenośną dostosowaną do potrzeb osób niepełnosprawnych, tablice informacyjno -promocyjne, fotościankę oraz samoobsługową stację do naprawy rowerów– wymienia Jacek Miszczyk, prezes OSP Korzybie. Koszt całego przedsięwzięcia wyniósł ponad 250 tysięcy złotych, z czego 213 tysięcy złotych pochodzi z dofinansowania. Z pewnością będzie to doskonałe miejsce nie tylko do wędkarstwa, ale także do rodzinnego relaksu.
Projekt „Stworzenie infrastruktury do uprawiania wędkarstwa nad Jeziorem Korzybskim w Gminie Kępice i nadanie obszarowi przy jeziorze nowych funkcji związanych z uprawianiem sportów wodnych” jest współfinansowany w ramach Priorytetu 4 „Zwiększanie zatrudnienia i spójności terytorialnej” objętego Programem Operacyjnym Rybactwo i Morze 2014-2020 – zakres tematyczny: Tworzenie, rozwój i wyposażenie infrastruktury turystycznej i rekreacyjnej historycznie lub terytorialnie związanych z działalnością rybacką.

Udostępnij:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *