Pijani i naćpani na drogach

Tylko w sobotę i niedzielę policjanci z Komendy Miejskiej Policji w Słupsku zatrzymali do kontroli 4 kierujących, którzy kierowali pojazdami w stanie nietrzeźwości. Dodatkowo część z nich miała cofnięte uprawnienia do kierowania lub nigdy ich nie posiadała. Mężczyźni w wieku od 23 do 47 lat zostali przebadani na zawartość alkoholu, a urządzenia wskazały od 0,5 promila do ponad 1,5 promila alkoholu. Przy jednym z mężczyzn funkcjonariusze ujawnili blisko 100 gramów substancji psychotropowych.

W sobotę w godzinach wieczornych policjanci słupskiej drogówki zatrzymali do kontroli słupszczanina, który przekroczył prędkość. Podczas interwencji mundurowi wyczuli od mężczyzny alkohol. Badanie alkomatem wykazało blisko 1,4 promila alkoholu. 23-latka zbadano również na zawartość środków odurzających, a urządzenie wskazało, że kierował po zażyciu amfetaminy. Dodatkowo ten mężczyzna nie posiadał uprawnień do kierowania, a po dokładnym sprawdzeniu pojazdu policjanci ujawnili jeszcze blisko 100 gramów amfetaminy. Słupszczanin został zatrzymany i przewieziony do komendy. Wkrótce usłyszy zarzut posiadania znacznej ilości narkotyków, za co grozi kara od roku do 10 lat pozbawienia wolności. Odpowie również za kierowanie pojazdem w stanie nietrzeźwości oraz po narkotykach, a także za brak uprawnień do kierowania.

Również w sobotę, policjanci otrzymali zgłoszenie o zdarzeniu drogowym, do którego doszło w Kępicach. Pracujący na miejscu funkcjonariusze od 40-letniego mieszkańca tej gminy, który kierował pojazdem, wyczuli alkohol, a policyjny alkomat wskazał 1,6 promila alkoholu. W wyniku zdarzenia mężczyzna nie odniósł obrażeń. Wkrótce odpowie za kierowanie pojazdem w stanie nietrzeźwości, za co grozi kara do 2 lat pozbawienia wolności.

W niedzielę, w Słupsku przy ul. Portowej uwagę patrolu Policji zwrócił 47-letni kierujący Skodą, który został zatrzymany do kontroli, a następnie przebadany na zawartość alkoholu. W tym przypadku podejrzenia policjantów również się potwierdziły, gdyż badanie alkomatem wskazało ponad 0,5 promila alkoholu. Tego samego wieczora funkcjonariusze słupskiej drogówki zatrzymali do kontroli 44-latka z powiatu słupskiego, który kierował swoim oplem w stanie nietrzeźwości. W jego przypadku policyjny alkomat wskazał ponad 1,5 promila alkoholu, a po sprawdzeniu mężczyzny w policyjnym systemie okazało się, że ma on cofnięte uprawnienia do kierowania pojazdami.

Apelujemy i przypominamy, że alkohol negatywnie wpływa na organizm człowieka, prowadzi do utraty poczucia rzeczywistości i zdolności koncentracji. Powoduje również wydłużenie zdolności oceny sytuacji i czasu reakcji. Nigdy nie wolno wsiadać za kierownicę po spożyciu alkoholu. Pijany kierowca to śmiertelne zagrożenie dla wszystkich uczestników ruchu drogowego.

Udostępnij:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *